Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

SSD diski kļūst arvien pieejamāki, lētāki un ātrāki, tādēļ nākotnē šis standarts, visticamāk, ļoti daudzos datoros aizvietos cietos diskus. Lai gan mēs esam pieraduši redzēt kompaktus SSD diskus, kuriem ir SATA pieslēgvieta, OCZ Technology Vācijā notiekošajā CeBIT 2009 izstādē vakar izrādīja kādu ļoti interesantu SSD datu nesēju ar nosaukumu Z Drive. Šī SSD datu nesēja ietilpība ir 1 TB, un tas, atšķirībā no citiem SSD datu nesējiem, ir paredzēts ievietošanai PCI-Express ligzdā.

OCZ Technology Z Drive ir veidots no četriem 256 GB OCZ Technolgy SSD diskiem, kā arī 256 MB ECC DDR2 operatīvās atmiņas moduļa. Kad ierīce ir ievietota datora PCI-Express ligzdā, lietotājs var izvēlēties vai viņš to vēlas lietot kā boot disku (disku no kura tiek ielādēta operētājsistēma) vai slave disku.

Ļoti ieprieciena šīs ierīces darbības ātrums, jo ražotājs sola, ka maksimālais datu nolasīšanas ātrums šim SSD datu nesējam būs 600 MB/s, bet maksimālais ierakstīšanas ātrums – 500 MB/s. Pie kam pastāvīgais ierakstīšanas ātrums Z Drive būs aptuveni 400 MB/s. Visi šie rādītāji ir vairāk kā iespaidīgi, jo tie ievērojami pārspēj mūsdienīgu cieto disku datu nolasīšanas un ierakstīšanas ātrumus.

Izstādē gan tika izrādīts tikai ierīces korpuss, nevis funkcionējošs produkts, taču OCZ Technology apgalvo, ka jau pēc aptuveni sešām nedēļām Z Drive nonāks ASV veikalu plauktos, un tiek ziņots, ka šīs ierīces cena būs robežās no 1500 līdz 2000 ASV dolāriem. Tāpat jāatzīmē, ka ražotājs līdz gada beigām izstrādāt arī ierīces 4 TB versiju.

Izmantotie resursi:
Engadget.com

Izsaki savu viedokli