Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Nvidia konkrētāk runā par Hybrid SLI iespējām, akcentējot, ka energopatēriņš nav vienīgais ieguvums no šīs tehnoloģijas. Mēs jau stāstījām, ka AMD un Nvidia strādā pie tehnoloģijas, kas ļautu apvienot iebūvētās un ārējās videokartes jaudu. Portatīvajos datoros šī tehnoloģija ļautu samazināt energopatēriņu, izmantojot ārējo videokarti tikai spēlējot spēles vai citu resursietilpīgu darbību veikšanas laikā. Pietam, iebūvētā videokarte varētu kaut nedaudz, taču palielināt grafiskās sistēmas jaudu.

Ir parādījušās jaunas ziņas par Nvidia MCP78 čipsetu un Hybrid SLI, kas aiz sevi slēpj jau minēto tehnoloģiju. MCP78 sērijas čipseti atbalstīs AM2+ ligzdas AMD procesorus, HyperTransport 3.0 maģistrāli un PCI Express 2.0. Tiem pietiks ar vienu PCI Express x16 slotu, jo čipsetam būs iebūvēts videoadapteris, kas darbosies SLI režīmā ar ārējo videokarti. Nvidia piedāvās trīs MCP78 sērijas čipsetus:

  1. MCP78 U – Integrēta videokarte ar DirectX10 un PureVideoHD atbalstu, cena 70$-80$;
  2. MCP78 S – Integrēta videokarte ar DirectX10 un PureVideoHD atbalstu, cena 55$-66$;
  3. MCP78 D – Nav integrētas DirectX10 videokartes un PureVideoHD atbalsta, cena 55$-65$.

Divi pirmie čipseti atbalstīs Hybrid SLI, savukārt ātrdarbības pieaugums būs atkarīgs no ārējās videokartes. Jo vājāka videokarte, jo lielāks jaudas pieaugums no Hybrid SLI tehnoloģijas:

Mainstream klases videokarte + integrētā videokarte -> 40% jaudas pieaugums;
Performance klases videokarte + integrētā videokarte -> 20% jaudas pieaugums;
Enthusiast klases videokarte + integrētā videokarte -> 5% jaudas pieaugums.

Kā redzams, pašām dārgākajām Nvidia videokartēm šī tehnoloģija īpašu jaudas pieaugumu nenesīs. Nvidia nav konkretizējusi, kādas videokartes attēlotajā salīdzinājumā tā ir domājusi.

MCP78 sērijas čipseti parādīsies šī gada novembrī. Principā, šajā laika periodā Nvidia demonstrēs ne vienu vien jaunumu, pietam drīz pēc tam ir Ziemassvētki, kas varētu patīkami uzlabot pārdošanas apjomus.

Ziņas avots: vr-zone.com

Izsaki savu viedokli