Aktuāls

Mājokļa gaisa kvalitātes mērījumi uzlabo ne vien cilvēka veselību, bet arī mājokļa lietojamību

Sadzīves un virtuves tehnika

”OnePlus” slepeni zog viedtālruņu lietotāju datus

Portatīvie datori

”Alcatel” iegūst prestižo ”TOP/COM” Sudraba balvu par jauno zīmola aplikāciju ”enjoy.now”

IT sasniegumi, bizness

”Samsung” aprīko jauno ”Grand Hotel Kempinski Riga” ar vairāk nekā 220 profesionālajiem ekrāniem

IT sasniegumi, bizness

Mēneša laikā pirkumus ar viedtālruni un aproci veikuši vairāki tūkstoši cilvēku

IT sasniegumi, bizness

Kompānija NVIDIA, kas nodarbojas ar datoru videokaršu un mikroshēmojumu (čipsetu) ražošanu, izveidojusi jaunu mobilo procesoru APX 2500, kas ļaus uz mobilām ierīcēm atskaņot augstas izšķirtspējas (HD) video. Tehnikas portāls CNET norāda uz to, ka šis procesora izveide visticamāk ir tieši saistīta ar kompānijas PortalPlayer iegādi 2006. gadā. Šis procesors ir NVIDIA pirmais pieteikums izveidot konkurētspējīgu mobilo iekārtu procesoru.


Izskatās, ka kompānijas debija izdevusies visai iespaidīga, jo šis uz ARM11 kodola bāzes balstītais procesors, kas darbojas ar 750 MHz frekvenci spēj reālā laikā kodēt un dekodēt 720p izšķirtspējas video, tādējādi ražotājiem paveras izredzes mobilos tālruņos iebūvēt augstas izšķirtspējas videokameru.


Protams, jaunajā procesorā ir integrētas arī vairākas GeForce videokartēs sastopamās grafiskās tehnoloģijas, kas ir pielāgotas zema enerģijas patēriņa ierīcēm. Šīs tehnoloģijas ļaušot attēlot iespaidīgāku trīsdimensiju grafisko interfeisu.

Nav precīzu ziņu, kad šie procesori nonāks mobilajos tālruņos, taču eksperti lēš, ka tas varētu notikt jau nākamgad. Pilnībā jaunā procesora jaudu varēšot izbaudīt Windows Mobile operētājsistēmās, kas nav pārsteigums, jo Microsoft esot piedalījies šī čipa izstrādē.

Izsaki savu viedokli