Aktuāls

Jaunais ”Audi A7 Sportback” – sportisks luksusa klases modelis

Auto, Moto

Tagad arī Latvijā pirkumus no ”App Store”, ”Apple Music”, ”iTunes” un ”iBooks” varēs apmaksāt ar “Tele2” rēķinu

Internets

LG un ”Qualcomm” sadarbosies, lai izstrādātu nākamās paaudzes savienojumu risinājumus automašīnām

Auto aprīkojums

Mājokļa gaisa kvalitātes mērījumi uzlabo ne vien cilvēka veselību, bet arī mājokļa lietojamību

Sadzīves un virtuves tehnika

”OnePlus” slepeni zog viedtālruņu lietotāju datus

Portatīvie datori

”Alcatel” iegūst prestižo ”TOP/COM” Sudraba balvu par jauno zīmola aplikāciju ”enjoy.now”

IT sasniegumi, bizness

NVIDIA ir laidusi klajā divas jaunas videokartes, kas paredzētas izmantošanai stacionārajos datoros. Viena no tām ir kompānijas jaunā flagmaņa statusa turētāja – GTX 980, bet otra ir vidējās klases GTX-970.

Abas videokartes veidotas uz kompānijas 10. paaudzes Maxwell arhitektūras bāzes, un, ja neskaita visai iespaidīgo jaudu, ko piedāvā abi NVIDIA lolojumi, tad jāmin arī vairākas interesantas tehnoloģijas.

Ja VXGI (Voxel Global Illumination) tehnoloģija, kuras uzdevums ir padarīt gaismas atspīdumu krietni dabīgāku, lielu sajūsmu neizraisīs, tad DSR (Dynamic Super Resolution) jau ir krietni inovatīvāka un interesantāka tehnoloģija. Šīs tehnoloģijas rezultātā grafiskā karte ģenerēs augstākas kvalitātes (izšķirtspējas) attēlus nekā lietotāja monitors spēs attēlot, taču pēc tam pielāgos attēlu tā, lai tas atbilstu lietotāja monitora izšķirtspējai.

Ja sākumā DSR var šķist kā laika un resursu izniekošana, tad NVIDIA apgalvo, ka šī tehnoloģija novērš attēla kropļošanos un padara to krietni “tīrāku”.

Tāpat NVIDIA šis grafiskās kartes ir apgādājusi ar vēl vienu attēla kvalitātes uzlabošanas tehnoloģiju – MFAA (Multi-Frame Sampled Anti-Aliasing). Tā nodrošinot līdz pat četrām reizēm labāku attēla kvalitāti, ja salīdzina ar citos modeļos izmantoto MSAA (Multisample Anti-Aliasing) tehnoloģiju.

Visbeidzot arī jāmin fakts, ka NVIDIA īpaši piestrādājis, lai šīs videokartes nodrošinātu arī lielisku sniegumu, kad lietotājs izmanto virtuālās realitātes brilles. Kompānija norāda, ka ir veikta izstrādājumu pielāgošana, jo, lai pilnvērtīgi izmantotu virtuālās realitātes komplektus, nepieciešams augsts kadru skaits sekundē un samazināta laika aizture.

NVIDIA atzīmē, ka abas videokartes, salīdzinot ar iepriekšējās paaudzes izstrādājumiem, nodrošina lielāku jaudu, vienlaikus būtiski uzlabojot to energoefektivitāti.

GTX 970 cena sāksies no 330 ASV dolāriem, bet GTX 980 cena sāksies no 549 dolāriem.

displaymedia

Saistītās tēmas: grafiskās kartesnvidiavideokarte

Izsaki savu viedokli