Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

nVidia šā gada laikā izdevies apsteigt savu konkurentu ATi pārdoto mobilo video karšu skaitā. Vēl pirms gada abi grafikas procesoru ražotāji bija mainītās lomās. Ātrums, kādā nVidia izdevās apsteigt konkurentus ir fantastisks. Vēl 2006. gadā nVidia piederēja tikai 26 procenti pastāvīgo grafikas procesoru (GPU) tirgus, un ATi rīcībā tad bija 73 procenti, bet jau šogad situācija ir pilnībā izmainījusies un par labu nVidia, kas tagad kontrolē lielāko daļu (60 procentus) mobilo GPU tirgus, ATi atstājot tikai trīsdesmit deviņus.

Patstāvīgie mobilie grafikas procesori ir samērā jauna tirgus niša, jo vēl pirms pāris gadiem tādu gandrīz nebija vispār – bija pieņemts, ka klēpjdators nekādi nav spējīgs piedāvāt tādu pašu grafisko veiktspeju kā galda dators, un cilvēki ar to samierinājās. Šodien viss ir citādāk. Klēpjdators ar patstāvīgo grafisko procesoru vairs nav nekas tāds, par ko būtu jābrīnās. Par to jāpateicas abiem grafikas procesoru ražotajiem – gan ATi, kas mobilās video kartes padarīja pieejamākas izlaižot tādus nu jau “klasiskos” bestsellerus, kā Mobile Radeon 9800 un Mobile Radeon X700, gan arī nVidia, kas aizvadītā gada laikā šajā tehnologiju sfērā panāca milzīgu progresu, vēl vairāk popularizejot patstāvīgos mobilos GPU un samazinot to cenas. nVidia bija pirmie, sacensībā par pirmo galda datora video klarti ar DirectX 10 un tāpat bija arī pirmie, kas piedavā DirectX 10 video kartes klēpjdatoriem.

Tas, par laimi, nenozīmē, ka ATi ir beigti un pagalam. Patiesībā, tieši šobrīd ATi ir izdevība atkarot kādreizējo popularitāti mobilo GPU tirgū, jo 65 nanometru DirectX 10 Radeon Mobility HD 2600 un HD 2400 tūlīt pat, kuru katru brīdi, piedzīvos savu debiju, vienlaikus kļūstot par pirmajiem 65 nanometru datoru mobilajiem grafikas procesoriem datortehnikas vēsturē. Vismaz šajā ziņā ATi būs izdevies apsteigt nVidia, kas savu astotās serijas GeForce mobilo procesoru 65 nanometru versijas pārdošanā laidīs ne ātrāk, kā gadu mijā.

Izsaki savu viedokli