Aktuāls

Jaunais ”Audi A7 Sportback” – sportisks luksusa klases modelis

Auto, Moto

Tagad arī Latvijā pirkumus no ”App Store”, ”Apple Music”, ”iTunes” un ”iBooks” varēs apmaksāt ar “Tele2” rēķinu

Internets

LG un ”Qualcomm” sadarbosies, lai izstrādātu nākamās paaudzes savienojumu risinājumus automašīnām

Auto aprīkojums

Mājokļa gaisa kvalitātes mērījumi uzlabo ne vien cilvēka veselību, bet arī mājokļa lietojamību

Sadzīves un virtuves tehnika

”OnePlus” slepeni zog viedtālruņu lietotāju datus

Portatīvie datori

”Alcatel” iegūst prestižo ”TOP/COM” Sudraba balvu par jauno zīmola aplikāciju ”enjoy.now”

IT sasniegumi, bizness

NVIDIA nesen atklāja nedaudz vairāk informācijas par savu nākamās paaudzes mobilo ierīču procesoru – Kal-El (Tegra 3). Līdz šim bija zināms ka procesoram būs četri kodoli, taču jaunākā informācija vēsta arī par piekto palīgkodolu, kas tiks galā ar vienkāršākiem un fona uzdevumiem.

Kal-El tiek būvēts virs četrkodolīgā Cortex A9 procesora, taču NVIDIA saviem spēkiem tam ir pievienojuši vēl piekto, jau minēto palīgkodolu. Šis kodols darbosies ar ne vairāk kā 500 megahercu augstu fekvenci, tādējādi patērēs mazāk elektroenerģijas un būtībā tiks galā ar vienkāršākajām darbībām kā e-pastu un sociālo aplikāciju atjaunošana, fona procesi, mūzikas atskaņošana utml. Tajā pašā laikā, pārējie 4 kodoli pieslēgsies nepieciešamības gadījumā, piemēram, pārlūkojot internetu, spēlējot spēles un darot vēl vairākas prasīgas darbības.

Šādam NVIDIA risinājumam patiesībā varētu būt liels potenciāls. Baterijas darbības laiks varētu tiešām ievērojami uzlaboties. Pirmajiem planšetdatoriem, kas tiks parīkoti ar Kal-El procesoru, vajadzētu nonākt pārdošanā jau šī gada laikā, kamēr viedtalruņi pie NVIDIA jaunā silīcija tiks tikai 2012. gada sākumā.  

Saistītās tēmas: kal-elnvidianvidia tegraprocesors

Izsaki savu viedokli