Aktuāls

Mājokļa gaisa kvalitātes mērījumi uzlabo ne vien cilvēka veselību, bet arī mājokļa lietojamību

Sadzīves un virtuves tehnika

”OnePlus” slepeni zog viedtālruņu lietotāju datus

Portatīvie datori

”Alcatel” iegūst prestižo ”TOP/COM” Sudraba balvu par jauno zīmola aplikāciju ”enjoy.now”

IT sasniegumi, bizness

”Samsung” aprīko jauno ”Grand Hotel Kempinski Riga” ar vairāk nekā 220 profesionālajiem ekrāniem

IT sasniegumi, bizness

Mēneša laikā pirkumus ar viedtālruni un aproci veikuši vairāki tūkstoši cilvēku

IT sasniegumi, bizness

Nvidia ir iesūdzējusi ASV tiesā pasaulē lielāko viedtālruņu ražotāju Samsung un vienu no ietekmīgākajiem mobilo ierīču čipu ražotājiem Qualcomm. Līdzīgi kā citās prāvās, arī šajā gadījumā problēmas sakne, kā norāda Nvidia pārstāvji, ir patentu tiesību pārkāpums.

Qualcomm un Samsung ir pārkāpis Nvidia piederošos patentus, kas attiecas uz kādu grafisko procesoru tehnoloģiju. Abas kompānijas (Samsung un Qualcomm) izmantojušas to savos izstrādājumos, turklāt neveicot runas par iespējamo sadarbību vai kompensāciju, vēsta Nvidia sniegtā informācija.

Kā vēsta Nvidia pārstāvja teiktais, kompānija pat centusies uzsākt sarunas par radušos problēmu, lai atrisinātu to mierīgākā ceļā, nodrošinot visām kompānijām izdevīgus nosacījumus. Tiesa, sarunas nav novedušas pie vēlamā rezultāta, jo Samsung apgalvojis, ka pie radušās situācijas ir vainojami detaļu (čipu) piegādātāji.

Tiesā Nvidia pieprasa ne tikai abām kompānijām segt zaudējumus, kas radušies pārkāpjot patentu tiesības, bet arī apturēt vairāku Samsung Galaxy ierīču, kas apgādāti ar Qualcomm izstrādātajiem čipiem, pārdošanu. Dažas no ierīcēm, kuru realizācija ASV varētu tikt apturēta, ja Nvidia iesniegtā prasība tiks apmierināta, ir Galaxy Note 4, Galaxy Note Edge, Galaxy S5, Galaxy Note 3 un Galaxy S4 viedtālruņi, kā arī Galaxy Tab S, Galaxy Note Pro un Galaxy Tab sērijas planšetdatori.

Tikmēr vietnes ZDNet darbiniekiem izdevās sazināties ar Samsung un Qualcomm pārstāvjiem. Samsung pārstāvji no komentāru sniegšanas atteicās, savukārt Qualcomm darbinieki norādīja, ka ir informēti par radušos situāciju un dotajā brīdī to vērtē.

nvidia_logo3

Saistītās tēmas: nvidiaQualcommsamsung

Izsaki savu viedokli