Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Nvidia tuvākajā laikā daļēji atteiksies no 7. sērijas videokaršu ražošanas, lai iekarotu pēc iespējas lielāku DX10 videokaršu tirgus daļu pirms R600 debijas. Nvidia pirms neilga laika paziņoja par saviem plāniem saistībā ar 7. sērijas videokaršu migrāciju uz 8. sēriju. Kompānija uzskata, ka 8. sērijas videokartes sāks dominēt tikai šī gada beigās, līdz ar to pāreja uz DX10 nebūs tik strauja, kā, varbūt, gribētos. Taču runa, šoreiz, iet tikai par zemākā cenu līmeņa videokartēm.

Tā kā Nvidia nav laidis tirgū zemākā cenu līmeņa videokartes, tad 7. sērijai „Entry-Level” nišā aizvietotāju, pagaidām, nav. Savukārt vidējā un dārgā gala videokartes tuvākajos mēnešos tiks aizvietotas ar 8. sērijas DirectX10 videokartēm. Tiks aizvietotas 7950GT, 7900GS, 7600GT un 7600GS videokartes. Pirmās divas tiks aizvietotas ar 8800GTS ar 320MB atmiņu, savukārt 7600GT un 7600GS drīzumā tiks aizvietotas ar vidējā līmeņa G84 kodola videokartēm.

Divas G84 videokartes debitēs aprīlī, savukārt lētā gala G86 kodola videokartes parādīsies maijā. Lai arī kā videokaršu tirgus attīstās, no 64 bitu atmiņas maģistrāles Nvidia mūs negrib atradināt. Tikai viena G86 kodola videokarte būs ar 128 bitu atmiņas maģistrāli – pārējās tiks apgādātas ar 64 bitu.

Pietam Nvidia ir atteicies no 8. sērijas videokaršu modifikācijas ar AGP slotu. Laikam nav vērts ražot videokartes ar novecojušu interfeisu, pietam lielākā daļa nemaz nespēs izmantot visas videokartes iespējas (vidējā cenu līmeņa videokartes, nerunājot nemaz par 8800GTX un GTS). Savukārt vidējā un dārgā gala 7. sērijas videokaršu ražošanas pārtraukšanas grafiku nevajag uzskatīt tik radikālu. Lai arī videokaršu ražošanas tiks pārtraukta 28. aprīlī, ir vēl pietiekoši lieli krājumi, lai tās būtu brīvi pieejamas vairākus mēnešus pēc to ražošanas pārtraukšanas.

Izsaki savu viedokli