Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Vai esat kādreiz aizdomājušies cik elektroenerģiju „aprij” pilsētas centrālā svētku egle? Ņujorkā aizdomājās un rezultātā tika uzstādīts krāšņumkoks ar LED apgaismojumu. Rockefeller Center Ziemassvētku egle tradicionāli bija aprīkota ar klasiskajām lampiņām, kas patērējušas 3510 kilovatstundas elektroenerģijas dienā, taču Ņojorkas mērs Maikls Blūmbergs (Michael Bloomberg) paziņojis par veidu kā samazināt elektrības patēriņu vairāk nekā divas reizes – līdz 1297 kilovatstundām dienā.
Iepriekšējo gadu Ziemassvētku egle

Ziemassvētku egle, kas ir vairāk nekā 25 metrus augsta, tiks izrotāta ar 30’000 daudzkrāsainām LED lampiņām (vadu kopējais garums – teju 8 kilometri), kas ļaus ietaupīt elektrību, ekvivalentu vienas 200 kvadrātmetru mājas nepārtrauktai, mēnesi ilgai apgaismošanai. Mērs šādu solu skaidro pavisam elementāri: „Tūristi redzēs piemēru zaļajai saimniekošanai, kas var viņus iespaidot arī savās dzīvēs izmantot zaļākus risinājumus.”
Iepriekšējo gadu Ziemassvētku egle

Tā pat Rockefeller Center saimnieki paziņojuši par 365 saules enerģijas paneļu uzstādīšanu uz apkārtējo māju jumtiem, kas ļaus to saukt par lielāko privāto saules paneli Manhetenā. Pagaidām gan nav zināms vai tas tiks izmantos egles lampiņu izgaismošanai. Starp citu, pēc svētkiem koku sacirtīs malkā un nogādās trūcīgajiem. Atliek vien cerēt, ka līdz šādam saimniekošanas līmenim aizdomāsies arī mūsu gudrie prāti.

Izsaki savu viedokli