Aktuāls

”Huawei” prezentē jauno ”Huawei Mate 10 lite” – viedtālruni ar kamerā iestrādātām dubultajām lēcām

Tālruņi, mobilās ierīces

Nominēts Latvijā visstraujāk augošais tehnoloģiju uzņēmums

IT sasniegumi, bizness

”iOS” lietotāji ar ”Gmail” aplikāciju drīzumā varēs lasīt arī citu servisu epastus

Mobilās aplikācijas

Kontakta parkošanās un pārpildīti auto – braukšanas kultūra citviet pasaulē

Auto, Moto

Jaunais ”Audi A7 Sportback” – sportisks luksusa klases modelis

Auto, Moto

Tagad arī Latvijā pirkumus no ”App Store”, ”Apple Music”, ”iTunes” un ”iBooks” varēs apmaksāt ar “Tele2” rēķinu

Internets

Aprīļa ceturtajā ceturtdienā ik gadu visā pasaulē tiek atzīmēta starptautiskā „Meitenes IKT nozarē” diena (Girls in ICT Day), ko 2010. gadā aizsāka Starptautiskā Telekomunikāciju savienība ar mērķi pievērst uzmanību un iedrošināt meitenes apsvērt studijas un karjeru strauji augošajā informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozarē. Šogad „Meitenes IKT nozarē” diena tiks svinēta 28. aprīlī vairāk nekā 130 valstīs visā pasaulē un ar iedvesmojošu pasākumu „Girls Make IT Happen 2016” to atzīmēs arī Latvijā.

Kā liecina Eurostat dati, Eiropā tikai 18% IKT nozarē strādājošo ir sievietes, turklāt no 1000 sievietēm ar bakalaura grādu tikai 29 to ieguvušas ar IKT saistītā jomā un tikai četras pēc tam strādā šajā jomā. Latvijā no visiem IKT speciālistiem valstī 23,45% ir sievietes.

IKT nozare ir viena no perspektīvākajām jomām mūsdienās, kas piedāvā daudzpusīgas karjeras iespējas un konkurētspējīgus darba apstākļus, tomēr vairums meiteņu joprojām neapsver iespēju savu nākotni saistīt ar to. Ar mērķi mainīt greizos priekšstatus, iedvesmot un iedrošināt meitenes, Tele2 Shared Service Center rīko pasākumu studentiem un nozares profesionāļiem „Girls Make IT Happen 2016”, kas norisināsies šī gada 28.aprīlī plkst. 16.00 Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, Rīgā, Jelgavas ielā 1, „Magnum” auditorijā.

Pasākuma ietvaros:

  • ar IT studiju un darba tirgus tendencēm iepazīstinās Aivis Brodiņš, CV-Online Latvia vadītājs;
  • ar personīgās pieredzes stāstiem iedvesmos Zaiga Zirdziņa-Pūķe, Evolution Gaming IT pakalpojumu nodaļas vadītāja, un Allison Kirkby, Tele2 AB vadītāja;
  • ar nākotnes vīziju dalīsies Linda Sinka, Learn IT līdzdibinātāja, un Kims Leandersons, Tele2 Shared Service Center vadītājs.

„Atzīmējot šo dienu, mēs vēlamies iedrošināt arvien vairāk meiteņu izvēlēties ar IKT jomu saistītu karjeru, kā arī izrādīt atbalstu tām meitenēm, kuras jau ir iesākušas darba gaitas šajā nozarē. Pasākumā jaunām un entuziasitskām meitenēm būs iespēja satikt veiksmīgas sievietes no industrijas un dzirdēt viņu iedvesmojošos stāstus, kā arī uzzināt vērtīgus faktus par industriju,” stāsta Tele2 Shared Service Center vadītājs Kims Leandersons.

Reģistrēties pasākuma apmeklēšanai iespējams: tele2.com/ssc

Ieeja pasākumā – bez maksas.

Izsaki savu viedokli