Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Slikta ziņa TRENDnet IP kameru īpašniekiem – ja kamera iegādāta starp 2010. gada aprīli un 2012. gada februāri un tai pēc 2012. gada februāra nav uzstādīti programmatūras jauninājumi, jūsu kamera visu tai redzamo demonstrē katram, kas vēlas skatīties.

Lai arī TRENDnet apgalvo, ka izsūtījuši visiem viņu ražoto kameru īpašniekiem brīdinājumus, tomēr izskatās, ka gana daudz cilvēku ir tos ignorējuši vai vienkārši nav saņēmuši.

Lai kāds būtu iemesls kameras programmatūras jauninājuma neuzstādīšani, bet tas nemaina faktu, ka kameras ir kļuvušas par masu izklaides līdzekli.

Kļūda kameru programmatūrā ļauj katram, kam zināma kameras IP, pieslēgties tām un skatīties to filmēto attēlu.

Lai palīdzētu atrast savus draugus un informēt viņus par šo kameru problēmu (vai arī lai pretīgi un nekaunīgi lūrētu uz svešiniekiem), izveidota īpaša tīmekļa vietne http://cams.hhba.info.

Šī vietne izmanto http://pastebin.com/DtCL8Nvm apkopoto sarakstu ar “nedrošo” kameru IP adresēm, izveidojot no tās karti, ar kameru atrašanās vietām. Starp citu, viena no sarakstā iekļautajām kamerām atrodas Latvijā.

Camera

Tā kā šāds, ļoti tiešs un sāpīgs kameras trūkumu uzrādīšanas veids ir devis acīmredzamu rezultātu, ievērojama daļa sarakstā esošo kameru jau vairs nav pieejamas.

Saistītās tēmas: Drošība

Izsaki savu viedokli