Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Nākamnedēļ, no 6. līdz 8. augustam, Latvijas Universitātes (LU) sporta un atpūtas kompleksā „Ratnieki”, Līgatnes novadā, jau otro reizi notiks Latvijas Universitātes sadarbībā ar Latvijas Mobilo Telefonu (LMT) rīkotā konference „LU un LMT Datorzinātņu dienas”. Šogad konferencē piedalīsies 80 dalībnieki: piecu Latvijas augstskolu pārstāvji, trīs ārzemju augstskolu pārstāvji, kā arī Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta un Elektronikas un datorzinātņu institūta pārstāvji.

Konferences programmas komitejas vadītājs Latvijas Universitātes profesors Andris Ambainis stāsta: „Konferencē tiks apskatītas aktuālas datorzinātnes tēmas: kvantu skaitļošana, bezvadu sensoru tīkli un datorinženierija, attēlu atpazīšana, programminženierija, mākslīgais intelekts, tīmekļa zinātne un datorlingvistika. Tiks prezentēti pasaules atzinību guvušie Latvijas zinātnieku rezultāti kvantu skaitļošanā un dots ieskats tīmekļa zinātnē, kas pēta tīmekli kā sarežģītu fenomenu, kura izpēte sniedzas pāri vienas zinātnes nozares robežām. Tiks apskatīts, kā datorzinātne un datortehnoloģijas maina sabiedrību, palielinot valsts pārvaldes caurspīdīgumu un maina izglītību, radot masīvus tiešsaistes kursus, kuros vienu priekšmetu apgūst vairāk nekā 200 000 cilvēku.”

Šogad konferencē piedalīsies Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Ventspils Augstskolas, Vidzemes Augstskolas, Londonas universitātes Karaliskās Holovejas koledžas, (Royal Holloway collage of University of London), Vaterlo Universitātes (University of Waterloo), Nacionālās Tsing Hua universitātes (National Tsing Hua University), Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta un Elektronikas un datorzinātņu institūta pārstāvji.

Konferences mērķis ir veicināt Latvijas augstskolu datorzinātņu un informācijas tehnoloģiju studentu un pasniedzēju savstarpēju zināšanu, pieredzes un ideju apmaiņu.

Pirmās „LU un LMT Datorzinātņu dienas” notika 2011. gadā un pulcēja 65 dalībniekus, kas trīs dienu konferencē pārrunāja dažādās augstskolās izstrādātu pētījumu rezultātus un aktuālākās nozares tēmas.

Plašāka informācija par konferenci pieejama „LU un LMT Datorzinātņu dienu” mājas lapā – www.datorzinatnudienas.lu.lv.

Saistītās tēmas: latvijas universitāte

Izsaki savu viedokli