Aktuāls

13.jūlijā, notiks interneta velo kartes „Latvijas Velo karte” – http://velokarte.divritenis.lv – prezentācija. 

Tajā piedalīsies kartes izveidē iesaistīto partneru – Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD), biedrības „Latvijas Riteņbraucēju apvienība”, Valsts policijas, Liepājas pilsētas domes un   portāla www.kurtuesi.lv – pārstāvji. Kartes tapšanā un tālākā attīstībā piedalās Latvijas novadi un pilsētas, bet pirmā pašvaldība, kura iesaistījās šajā projektā, bija Liepāja.

Lai tuvāk iepazītu esošajiem un topošajiem riteņbraucējiem domāto jaunradīto produktu, interesenti aicināti uz „Latvijas Velo kartes” prezentāciju – preses konferenci, kas notiks piektdien, 13.jūlijā, pulksten 11:00 Liepājas pārstāvniecībā Rīgā – Torņa ielā 4, 2a korpusā, 201.telpā. Savukārt Liepājas un tās apkārtnes interesenti aicināti uz pilsētas domes sēžu zāli, Rožu ielā 6, kur dalība pasākumā būs iespējama ar teletilta starpniecību.

Ir radīts pamats, lai pašvaldības un interesenti tiešsaistes režīmā varētu papildināt jau kartē esošo informāciju ar savām velo aktualitātēm: pašvaldības – par tajās esošo velo infrastruktūru, bet interesenti – ievietot velo zādzību vietas, tādējādi informējot pārējos. Tāpat šajā interneta lapā ir CSDD informācija par velosipēdu reģistrācijas iespējām, par apmācībām topošajiem velosipēdistiem, par iespējām un vietām, kur iegūt velosipēdista apliecību, kā arī iepazīties ar ceļu satiksmes noteikumiem.

Kartes galvenā priekšrocība ir tā, ka Latvijā aktuālā informācija riteņbraucējiem būs apkopota vienuviet, jo bez CSDD informācijas velosipēdistiem tajā būs ziņas par velo celiņiem, velo-gājēju celiņiem, velo tūrisma maršrutiem, velo sporta trasēm, velosipēdu zādzību vietām, par vietām, kur notikuši ceļu satiksmes negadījumi ar riteņbraucējiem. Tā būs noderīga gan ikdienas riteņbraucējiem, gan cilvēkiem, kuri ar velosipēdu brauc reti, gan auto vadītājiem, lai uzzinātu, kur un kā norit velo satiksme. Tā būs noderīga arī velo pasākumu organizētājiem, pašvaldību darba plānotājiem, vietējiem un ārvalstu velotūristiem un tiem, kas gan brauc, gan tikai plāno kāpt uz velosipēda.

Saistītās tēmas: latvijavelosipēdi

Izsaki savu viedokli