Aktuāls

Mēneša laikā pirkumus ar viedtālruni un aproci veikuši vairāki tūkstoši cilvēku

IT sasniegumi, bizness

Sevi piesaka jauns izglītojošs raidījums bērniem – “ZinZINOO”

Sakaru pakalpojumi

”Fidget Spinner” nav miris – izgatavots tālrunis ar iestrādātu gultni

Tālruņi, mobilās ierīces

Vairums jauniešu labprātāk iegādātos ”iPhone”, nevis ”Android” viedtālruņus

Tālruņi, mobilās ierīces

Alto Universitātes darbinieki veikuši kārtējo pētījumu, kurā noskaidroti tie viedtālruņi, kas nodrošina visātrāko bezvadu internetu. Saprotams, ka topa augšgalā ir atrodamas ierīces, kas nodrošina LTE tīklu atbalstu.

Pētījuma kategorijā, kurā tiek noskaidrots ierīču maksimālais lejupielādes ātrums, pirmo vietu ieņem nu jau vairāk nekā gadu vecais Galaxy Note 3 viedtālrunis, tam seko OnePlus One viedtālrunis, bet pirmo trijnieku noslēdz Apple iPhone 6. Ja apskatam pirmās desmit vietas, tad augšgalā atrodami pēdējo gadu Samsung un LG flagmaņi, kā arī pa vienam Nokia un Sony pārstāvim.

topdownloadspeeds-v1-620x271

Tiesa, pētījuma daļā, kurā tiek noskaidrots augšupielādes ātrums, rezultāti iezīmējas pavisam citādāki. Tur pirmajā vietā ir Samsung Galaxy S5, kam seko vairāk nekā gadu vecais Galaxy S4 LTE+, bet trešajā vietā ierindojas LG G2. Tāpat pirmajā desmitniekā ir atrodami vairāki Nokia izstrādājumi, taču vienīgais Apple viedtālrunis ir vairāk nekā gadu vecais iPhone 5S.

topuploadspeeds-620x271

Pētījuma veicēji norāda, ka eksperimentos tiek noskaidrots reālais augšupielādes/lejupielādes ātrums, ko nodrošina ierīce. Tādēļ iegūtie rezultāti ir pārsteidzoši, jo atšķirības starp ierīcēm ir visai ievērojamas, turklāt augsta cena ne vienmēr nozīmē ātru internetu.

Kā īpašu fenomenu viņi min Nokia Lumia 1520 planšettelefonu, kas testos uzrādījis par 30 procentiem sliktāku rezultātu, nekā Galaxy Note 3, kas lepojas ar līdzīgu cenu.

Viņi norāda, ka ārpus TOP 10 rezultāti ir tikpat dramatiski. Piemēram, HTC One M8, kas ir pirktākais viedtālrunis Lielbritānijā septembrī, ir knapi sasniedzis 90 Mbps lielu lejupielādes ātrumu, uzstādot ļoti līdzīgu rezultātu tam, ko sasniedz iPhone 5S un iPhone 5C.

Saistītās tēmas: ātrumsmobilais internets

Izsaki savu viedokli