Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Mēs taču nedomājām, ka tikai Apple māk skaļi un agresīvi iz…tiesāt Samsung? Arī Nokia māk spēlēt šādas spēles un izlēmuši likt Blackberry ražotājam RIM samaksāt par visiem tā grēkiem – RIM ierīcēs ievietotajiem bezvadu risinājumiem, kas patentu sarakstos parakstīti ar Nokia vārdu.

Lai arī Nokia un RIM vairākus gadus dzīvoja jaukā, 2003. gadā noslēgtas vienošanās gaisotnē, problēma radās brīdī, kad RIM izlēma izmantot savos produktos tehnoloģijas, kas nebija minētas 2003. gada līgumā – konkrētāk, dažus ar WLAN tehnoloģiju saistītus risinājumus.

Tā vietā, lai noslēgtu papildus līgumu, RIM centās tiesas procesā pierādīt, ka arī šiem patentiem būtu vieta 2003. gada līgumā, jo tas aptvēra visai plašu tehnisko risinājumu klāstu.

Nokia nepiekrita šādam viedoklim un tam nepiekrita arī tiesa, tāpēc RIM nāksies samaksāt par pretlikumīgu tehnoloģijas izmantošanu.

Tiesāšanās process (kā jau esam to redzējuši agrāk) var ievilkties gana ilgi, taču lai to vajadzības gadījumā paātrinātu, Nokia var pieprasīt aizliegt Blackberry ierīču tirdzniecību Amerikā un Eiropā, līdz brīdim, kad tiks noslēgts patentu izmantošanas līgums ar RIM.

Saistītās tēmas: nokiarim

Izsaki savu viedokli