Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Šodien uzņēmums Nokia Laikmetīgās mākslas centrā kim? prezentēja vienu no saviem jaunākajiem viedtālruņiem Nokia N8, operētājsistēmu Symbian^3 un Touch&Type tālruņus.

Nokia N8

Nokia N8 ir 12Mpix kamera, augstas izšķirtspējas (HD) video funkcionalitāte, kā arī HDMI savienojums, kas ļauj uzņemtās fotogrāfijas un video uzreiz parādīt saderīgā TV ekrānā vai projektorā. Viedtālrunim ir iebūvēta Dolby Digital plus tehnoloģija, kas nodrošina izcilu skaņu, un 16GB liela atmiņa. Nokia N8 ir aprīkots ar Symbian^3 operētājsistēmu un tam ir 3 pielāgojami sākuma ekrāni. Nepieciešamo saturu tālrunī iespējams lejupielādēt no Ovi Veikala, kā arī bezmaksas Ovi Kartes var ērti pārraudzīt 3,5 collu lielā kapacitīvā skārienekrānā.

“Lielākā daļa cilvēku visā pasaulē (aptuveni 62%*) mobilos tālruņus joprojām lieto tikai zvanīšanai un īsziņu sūtīšanai. Bet pēdējo gadu laikā ievērojami pieaudzis to cilvēku skaits, kuri tos lieto arī izklaidei (fotogrāfiju un video uzņemšanai, spēlēm, mūzikas atskaņošanai), interneta pārlūkošanai un sociālajai tīklošanai, darbam (e-pasta un dokumentu apskatei) un citām aktivitātēm,” komentē Aivars Krauklis, Nokia Latvija mobilo tālruņu tirdzniecības vadītājs. “Šīs izmaiņas parāda to, ka šodien runa ir ne tikai par tehnoloģijām, bet par to, ko ar tām var paveikt! Viedtālrunis Nokia N8 pilnībā atbilst arī tehnoloģiski prasīgāko tālruņu lietotāju vajadzībām. Vēl es gribētu piebilst, ka Nokia N8 ir augstākie rādītāji tālruņu iepriekš pasūtīšanā tiešsaistē Nokia vēsturē.”

Tālrunis izklaidei

Nokia N8 ir piemērots viedtālrunis tiem cilvēkiem, kuri aizraujas ar augstas izšķirtspējas fotogrāfiju un video uzņemšanu, jo viedtālrunī ir iebūvēta 12Mpix kamera ar Carl Zeiss optiku un ksenona zibspuldzi. Uzņemtās fotogrāfijas un video iespējams uzreiz tālrunī rediģēt un arī augšupielādēt sociālajos tīklos Twitter un Facebook. Lietojot HDMI savienojumu, fotogrāfijas un video var parādīt saderīgā televizorā vai projektorā. Tālrunī iebūvētā Dolby Digital Plus tehnoloģija nodrošina ne vien augstas izšķirtspējas attēlu, bet arī izcilu skaņu.

Nepieciešamo saturu tālrunī – ziņas, lietojumprogrammas darba efektivitātes uzlabošanai, jaunākās spēles un citas darbam un izklaidei noderīgas lietas – tagad var vienkāršāk un ātrāk atrast un lejupielādēt Ovi Veikala jaunākajā versijā. Nokia N8 ir iekļauta arī jaunākā Ovi Kartes versija, kas nodrošina bezmaksas kājāmgājēju un autobraucēju navigāciju ar balss vadību.

Tālrunis ir paredzēts arī aktīviem sociālo tīklu lietotājiem. Nokia N8 sākuma ekrānā aktivizēta lietojumprogramma Social nodrošina ērtu piekļuvi sociālajiem tīkliem, ļaujot tajos sekot līdzi draugu jaunumiem, aktuālākajiem notikumiem un informēt citus par savām nodarbēm.

Nokia N8 var skatīties Web televīziju, piekļūstot tādiem iecienītiem TV kanāliem kā CNN, National Geographic un E!. Viedtālrunī ir arī nodrošināta izcila tīmekļa pārlūkošanas pieredze ar HTML, JavaScript un Flash atbalstu. Lai nodrošinātu optimālu tīmekļa pārlūkošanu, tajā ir iekļauts arī video straumēšanas atbalsts un iespēja aplūkot vizuālu interneta pārlūkošanas vēsturi vienas sesijas ietvaros.

*Smartphone Study 360, Aprīlis 2010

Nokia N8 ir pieejams veikalos Latvijā par aptuveno nesubsidēto mazumtirdzniecības cenu bez nodokļiem LVL 350. Pašlaik tālruni var iegādāties tumši pelēkā un sudraba krāsā, vēlāk pārdošanā būs pieejams arī oranžas krāsas Nokia N8.

Plašāk par Nokia N8: http://bit.ly/N8_

Symbian^3

Nokia N8 ir viens no pirmajiem uzņēmuma tālruņiem, kas aprīkots ar pasaulē visplašāk lietotās operētājsistēmas jaunāko versiju – Symbian^3. Tā ir ērtāka, ātrāka un ar plašām personalizācijas iespējām. Jaunā operētājsistēma nodrošina vairāk nekā 250 jaunas funkcijas, piemēram, augstas izšķirtspējas video demonstrēšanu, trīs pielāgojamus sākuma ekrānus, vizualizētu vairāku funkciju vienlaicīgu lietošanu un daudzas citas. Trīs pielāgojamus sākuma ekrānus var personalizēt, lietojot logrīkus. Tie nodrošina ātru piekļuvi Ovi pakalpojumiem un sociālai tīklošanai. Nokia N8 ir ērta arī vairāku funkciju lietošana vienlaicīgi – ar vienas pogas pieskārienu var pārskatīt atvērtās programmas, pārslēgties starp tām un aizvērt, kad nepieciešams.

Uzņēmums Nokia šodien prezentēja arī trīs citus Symbian^3 tālruņus: Nokia C7, Nokia E7 un Nokia C6-01. Nokia mērķis ir visā pasaulē pārdot vairāk nekā 50 miljonus tālruņu, kas aprīkoti ar Symbian^3 operētājsistēmu. Uzņēmums arī turpinās investēt Symbian attīstībā un nodrošinās tālruņu lietotājiem nepārtrauktus programmatūras uzlabojumus.

Plašāk par Nokia C7: http://bit.ly/C7-01

Plašāk par Nokia E7: http://bit.ly/E7-00

Plašāk par Nokia C6-01: http://bit.ly/C6-01

Touch&Type tālruņi

Nokia pasākumā prezentēja arī jaunākos Touch&Type tālruņus Nokia X3-02 un Nokia C3-01. Tālruņos ir iespēja lietot gan spilgto krāsu skārienekrānu, gan jau tradicionālo 12 taustiņu jeb pilno tastatūru. Šāda veida tālruņu piedāvājums tirgū klientiem nozīmē iespēju iegādāties zemākas cenu kategorijas tālruni ar augstu pievienoto vērtību.

Touch&Type tālruņu ražošana ir būtiska, jo Nokia pētījumos noskaidrots, ka tālruņu lietotāji, kuri ir apguvuši prasmi ātri ar vienas rokas īkšķi ievadīt tālrunī tekstus, vēlas šo ātruma līmeni saglabāt, lietojot īsziņu, tērzēšanas un ziņojumapmaiņas funkcijas, un papildus arī lietot skārienekrāna priekšrocības.

Plašāk par Nokia X3-02: http://bit.ly/nokia-x3

Plašāk par Nokia C3-01: http://bit.ly/C3-01

Šodien prezentācijā Laikmetīgās mākslas centrā kim? Nokia demonstrēja 6 jaunākos tālruņus, kas papildina uzņēmuma plašo produktu portfeli. Nokia apgalvo, ka ikviens pasaules iedzīvotājs var atrast uzņēmuma piedāvājumā tālruni, kas nodrošina gan efektīvu saziņu, gan iespējas, ko piedāvā jaunākās tehnoloģijas.

Īsfilma “SNOOZE”, kas filmēta ar Nokia N8, skatāma šeit: http://www.vimeo.com/16722256

Saistītās tēmas: mobilie tālruņin8nokia

Izsaki savu viedokli