Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Ir pienācis 2. septembris, kas nozīmē to, ka Vācijas pilsētā Štutgartē ir sācies vērienīgais Nokia World pasākums. Jāsaka, ka šogad šis pasākums solās būs īpaši vērienīgs, jo Nokia tajā ir prezentējusi virkni ļoti interesantu jaunumu, taču šoreiz sāksim ar trim jauniem Nokia mobilajiem tālruņiem: X3, X6 un N97 Mini.

Nokia X6 viedtālrunim būs 3,2 collu liels kapacitīvais skārienjutīgais ekrāns, 32 GB liela iebūvētā atmiņa (paplašināma, lietojot MicroSD atmiņas kartes), 5 megapikseļu kamera ar Carl Zeiss optiku un divām LED zibspuldzēm, TV izeja un A-GPS navigācijas sistēma ar Ovi Maps, kā arī interneta pārlūkprogramma ar Flash lite atbalstu.

Šis tālrunis ir paredzēts pārsvarā multimediju failu atskaņošanai, tādēļ tam būs Comes with Music serviss, kas ļauj pēc sirds patikas bez maksas lejupielādēt mūziku. Pie kam ierīcei ir jaudīgs akumulators, kas nozīmē, ka visu lejupielādēto mūziku jūs autonomā režīmā varēsiet klausīties līdz pat 35 stundām no vietas. Starp citu, šajā ierīcē ir uzstādīta tā pati Symbian operētājsistēmas versija, kas ir sastopama arī populārajā Noki 5800 XpressMusic tālrunī. Vēl kāds patīkams sīkums – ražotājs šajā 14mm biezajā tālrunī ir iekļāvis trīs interesantas aplikācijas: Spore, Asphalt4 un DJ Mix Tour.

Nokia X3 viedtālrunis savukārt būs nedaudz pieticīgāks. Šim tālrunim būs Symbian S40 operētājsistēma, 2,2 collu liels ekrāns (nav skārienjutīgs), 3,2 megapikseļu kamera un microSD atmiņas karšu ligzda (diemžēl ierīcē iebūvētās atmiņas apjoms būs mazs). Tomēr šis ir pirmais Symbian S40 platformas tālrunis, kurā būs pieejams Ovi Store tiešsaistes veikals, kas, protams, ir liela priekšrocība pār citām šīs platformas ierīcēm.

Bez X sērijas viedtālruņiem Nokia prezentēja arī flagmaņa N97 mazāku versiju – Nokia N97 Mini. Šī ierīce varēs lepoties ar 3,2 collu lielu skārienjutīgo ekrānu, izbīdāmu QWERTY tastatūru, 8 GB lielu iebūvēto atmiņu (paplašināma, lietojot MicroSD atmiņas kartes), 5 megapikseļu kameru ar Carl Zeiss Tessar optiku un divām LED zibspuldzēm, A-GPS navigāciju (ar Ovi Maps) un kompasu, kā arī 12 dienu ilgu akumulatora darbības laiku gaidīšanas režīmā (mūziku ar šo ierīci bez atkārtotas uzlādes varēs atskaņot līdz pat 28 stundām no vietas). Turklāt N97 Mini tālrunis būs tikai 14,2 milimetrus biezs.

Nokia X3 un X6 viedtālruņu cenas būs attiecīgi 115 un 459 eiro, un Nokia pārstāvošā sabiedrisko attiecību aģentūra BOOT.Lv informēja, ka Latvijā šie tālruņi būs nopērkami šā gada beigās vai nākamā gada sākumā. N97 Mini cena būs 450 eiro, un BOOT.Lv rīcībā esošā informācija liecina, ka Latvijā šis tālrunis, iespējams, būs nopērkams jau sākot no oktobra.

Labojums: Ražotājs tomēr ir precizējis, ka X6 modelim ir kapacitīvās (nevis rezistīvās) tehnoloģijas skārienjutīgais ekrāns.


Liec savam Nokia mobilajam tālrunim izskatīties kā jaunam – pasargā to no skrāpējumiem

Izsaki savu viedokli