Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Nokia Lumia 520 bija un vēl joprojām ir īsts veiksmes stāsts, ļaujot “pievilināt” Windows Phone operētājsistēmai lielu daļu no tās esošajiem lietotājiem. Tagad kompānija plāno atkārtot Lumia 520 sasniegumus, laižot klajā tā pēcteci – Lumia 530.

Jāteic gan, ka jaunais modelis daudz neatšķiras no tā priekšteča. Taču sākot ar labajām ziņām, jāmin, ka viedtālrunis saņēmis jaudīgaku procesoru (divu kodolu 1 GHz Krait vietā procesora pienākumus pildīs Snapdragon 200 ar četriem kodoliem un 1,2 GHz takts frekvenci). Patīkami, ka izstrādājums vēl joprojām varēs lepoties ar zemu cenu (bez nodokļiem tā būs 85 eiro), turklāt tas tiks apgādāts ar Microsoft jaunāko mobilo operētājsistēmu – Windows Phone 8.1. Nedaudz uzlabota ir displeja izšķirtspēja un tagad tālrunis var lepoties ar 854×480 pikseļiem iepriekšējo 800×480 pikseļu vietā.

Lumia-530-Group_feat

Te gan labās ziņas beidzas. Vispirms jāteic, ka, pretēji iepriekš izskanējušajām baumām, ekrāna izmērs nav mainījies (4 collas). Ierīces iebūvētā atmiņa ir samazināta divas reizes un tagad tie ir tikai 4 GB. Te gan lieti noderēs microSD karšu atbalsts.

Operatīvās atmiņas apjoms nav mainījies, saglabājoties 512 MB apjomā, savukārt grafiskais procesora funkcijas pilda Adreno 302, kas ir slikta ziņa, ņemot vērā, ka Lumia 520 gadījumā tas bija Adreno 305. Arī kameras spējas ir samazinātas un niecīgā izmēra 5 MP sensors tagad ir spējīgs ierakstīt video 854×480 izšķirtspējā, kaut arī iepriekšējās paaudzes modelim bija pa spēkam 720p video uzņemšana.

Lumia-530-Single

Baterijas ietilpība nav mainījusies (1430 mAh). Tagad tā spēj nodrošināt par 6 dienām ilgāku laiku gaidīšanas režīmā, kamēr 2G tīkla sarunas ilgums ar vienas uzlādes reizi ir sarucis par 4 stundām, bet 3G režīmā tas nav mainījies (10 stundas).

Mistiskā kārtā izstrādājums ir kļuvis par nepilniem diviem milimetriem biezāks un tagad tā izmērs ir 119,7 x 62,3 x 11,7 mm.

Nobeigumā gan jāatzīmē, ka viedtālrunis būs pieejams gan ar vienas, gan divu SIM karšu atbalstu. Pircēji bez maksas saņems Nokia Drive+ navigāciju.

Saistītās tēmas: Nokia Lumia

Izsaki savu viedokli