Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kompānija Nokia ir oficiāli prezentējusi savu jaunāko veikumu – N810 internata pārlūku ar WiMAX bezvadu tīkla atbalstu. Atgādināsim, ka WiMAX ir Wi-Fi bezvadu tīkla radinieks, kas piedāvā zemāku datu pārraides ātrumu, taču spēj aptvert daudz lielāku platību, tādēļ tā ir laba platjoslas interneta pieslēguma izvēle vietās, kur nav ievilkts kabeļu tīkls. Šādu pieslēguma veidu vairākos Latvijas rajonos piedāvā arī Lattelecom. Turpinājumā nedaudz vairāk informācijas par pašu ierīci….


Nokia N810 Internet Tablet WiMAX Edition ir aprīkots ar 4.13 collu lielu skārienjutīgo ekrānu, atbīdāma tipa QWERTY tastatūru, iebūvētu tīmekļa kameru, kompānijas Mozilla izstrādātu interneta pārlūku, iebūvētu GPS navigācijas sistēmu, 2 GB lielu iebūvēto atmiņu un microSD atmiņas karšu ligzdu. Tāpat ar šo ierīci būs iespējams atskaņot multimediju failus.

Tomēr jāatzīmē, ka interneta lapas lietotāji varēs aplūkot ne tikai caur WiMAX tīklu, jo šis produkts atbalsta arī Wi-Fi bezvadu savienojumu. Bet ja tuvumā nav neviens no minētajiem bezvadu interneta tīkliem, tad šo izstrādājumu ar Bluetooth tehnoloģijas palīdzību ir iespējams sapārot ar kādu no savietojamajiem mobilajiem tālruņiem, un tīmeklim piekļūt caur mobilo sakaru tīklu.


Tāpat jāatzīmē, ka šim modelim būs jauna operētājsistēma OS2008, kurā ir iekļauts uzlabots e-pasta klients, ķīniešu simbolu atbalsts, kā arī uzlabota programmatūras atjaunošanas funkcija.

Ierīces cena vēl nav zināma, taču mums ir kāda patīkama ziņa tiem, kuri jau ir iegādājušies N800 vai N810 interneta pārlūkus – gada 2. cetursknī arī jūs varēsies bez maksas lejupielādēt jaunāko operētājsistēmas versiju.


Liec savam Nokia mobilajam tālrunim izskatīties kā jaunam – pasargā to no skrāpējumiem

Izsaki savu viedokli