Aktuāls

Nielsen, viena no vadošajām Amerikas pētījumu veikšanas firmām, apkopojusi datus par viedtālruņu platformu izplatību 2012. gada 2. ceturksnī. Rezultāti liecina, ka Nokia pozīcija viedtālruņu tirgū ir ļoti bēdīga un Nokia Lumia Windows Phone 7 viedtālruņu daļa ir vien 0,3% viedtālruņu tirgus.

Šajā grafikā attēlots kopējais viedtālruņu tirgus sadalījums un pēdējo 3 mēnešu laikā iegādāto ierīču operētājsistēmu daļas. Kā redzams, pārliecinošs pārdošanas līderis ir Android, kam seko iOS. 4% pārdoto viedtālruņu sastāda Blackberry ierīces, atlikušie 5% ir citas mobilās OS.

Kāda īsti ir pašreizējā viedtālruņu OS tirgus proporcija?

Ar Android viss tā kā būtu skaidrs: no kopējā 51% Android daļas, Samsung ierīces sastāda 17%, HTC 14%, Motorola – 11% un pārējie ražotāji sadala atlikušos 9% Android ierīču tirgus.

Apple citu ražotāju konkurencē notur vislielāko tirgus daļu – 34%, tomēr OS lietojuma ziņā atrodas 2. vietā.

RIM Blackberry ierīču pārdošanas apjoms ir krities, taču esošie Blackberry lietotāji nesteidz no saviem viedtālruņiem atteikties, tāpēc RIM izstrādājumus lieto 9% viedtālruņu lietotāju.

Pamatīgi novecojušo Windows Mobile platformu izmanto 3% viedtālruņu lietotāju, turklāt 2,9% no šiem 3% izmanto HTC ražotos Windows Mobile viedtālruņus.

Windows Phone 7 sastāda 1,3% viedtālruņu tirgus. No tiem pa 0,5% ir Samsung un HTC ražotie Windows Phone 7 un tikai 0,3% – Nokia Lumia viedtālruņi.

Salīdzinoši liela Nokia daļa – 0,9% ir Symbian viedtālruņi, par ko mazāk izplatīta ir tikai Palm/WebOS daļa – 0,6%

Iespējams, ka Windows Phone (un arī Nokia) tirgus daļa palielināsies pēc tam, kad pārdošanā nāks Windows Phone 8 ierīces. Windows Phone 8 platforma solās nodrošināt krietni labāku lietojamību, nekā esošās Windows Phone 7 ierīces. Kā Windows Phone 7 izplatību ierobežojošs faktors jāmin arī fakts, ka esošās Windows Phone 7 ierīces nesaņems jauninājumu uz Windows Phone 8 un šis fakts liek daudziem potenciālajiem Windows Phone pircējiem izvēlēties nogaidīt, lai varētu iegādāties Windows Phone 8 telefonu.

Saistītās tēmas: blackberryhtcmotorolanokiasamsung

Izsaki savu viedokli