Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Jau pirms kāda laika izskanēja viedokļi, ka, ja Nokia nesāks pārdot tālruņus ar Android operētājsistēmu, kompānijai spoža nākotne nav sagaidāma. Laikraksts New York Times pauž informāciju, ka uzņēmums ir apsvēris soli ražot ierīces ar Android sistēmu.

Somu kompānija apsvēra iespēju pārtraukt sadarbību ar Microsoft 2014. gadā. Šī plāna ietvaros bija nepieciešamība pārbaudīt vai Android operētājsistēma vispār strādās uz Lumia ierīcēm. Rezultātā tika konstatēts, ka Nokia izstrādājumiem nav problēmas palaist un pilnvērtīgi strādāt ar Google izstrādāto sistēmu. Tiesa gan, tas viss tika veikts pirms abu kompāniju nesenā darījuma.

Tāpat izskan informācija, ka Microsoft vadība nebija sajūsmā par šādu notikumu attīstību partnerkompānijā. Ja pārslēgšanās starp operētājsistēmām negatīvi ietekmētu Microsoft (80 procentus no Windows Phone ierīcēm saražo Nokia), tad attiecībā uz Somu kompāniju ir jāmin pretējais. Dotajā brīdī Lumia klans pārvalda nepilnus 3 procentus no kopējā viedtālruņu tirgus, savukārt Android operētājsistēma darbina trīs ceturtdaļas no aktīvajiem tālruņiem.

Nokia-Elop-Ballmer

Saistītās tēmas: androidmicrosoftNokia Lumia

Izsaki savu viedokli