Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Japānas auto ražotājs Nissan ir izstrādājis ļoti savdabīgu elektroauto konceptu. Acīgākie ievēros, ka prototips ir aizguvis formu no Deltawing sacīkšu auto, rezultātā nodrošinot līdzīgu braukšanas kvalitāti.

BladeGlider pilnā krāšņumā tiks atrādīts Tokijas auto izstādē, taču jau tagad zināms, ka nedaudz izmainīta versija, visticamāk, sasniegs ražošanas konveijeru tuvāko trīs gadu laikā. Domājams, ka izmaiņas skars atsevišķas vizuālas detaļas taču kopējais koncepts, forma un ideja nemainīsies.

nissan-bladeglider-4

Ar šo izstrādājumu Nissan vēlas piesaistīt gados jaunu cilvēku uzmanību, piedāvājot elektromobili, kas sniedz vel nepieredzētu braukšanas kvalitāti, vienlaikus izceļoties ar ļoti modernu dizainu. Tāpat jāņem vērā, ka spēkrats atšķirsies ar salīdzinoši zemām lietošanas izmaksām, nodrošinot arī zemu sākumcenu, kas, domājams, būs krietni zem 35 tūkstošu eiro atzīmes.

nissan-bladeglider-2

Īpaši piedomāts pie šī trīsvietīgā spēkrata svara sadalījuma. Auto priekšpuse, kas ir vien metru plata, sastāda 30 procentus no kopējās masas, savukārt aizmugure – atlikušos 70 procentus. Šādu efektu ļauj panākt arī litija jonu bateriju novietošana spēkrata grīdā.

Neraugoties uz faktu, ka BladeGlider modeļu hierarhijā atradīsies zem tradicionālā Nissan 370Z un maksās mazāk par 35 tūkstošiem eiro, tomēr tiks aprīkots ar advancētām  un dārgām tehnoloģijām, piemēram, oglekļa šķiedras korpuss.

nissan-bladeglider-3

Saistītās tēmas: konceptautokonceptiNissan

Izsaki savu viedokli