Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Lasot šo ziņu, neviļus jāatgriežas bērnībā, kad rotaļu veikalu plauktus rotāja spīdīgās un kārdinošās, ar tālvadības pulti vadāmās automašīnas – bieži vien uz iepakojuma aizmugures bija rakstīts, ka „Baterijas/akumulatori nav iekļauti”. Ja Nissan patreizējie plāni piepildīsies, tad šādu uzrakstu varēsim lasīt arī uz japāņu kompānijas elektro-automobiļiem, kas tirdzniecībā varētu nonākt ne ātrāk kā 2010. gadā.

Karloss Tavaress, Nissan korporācijas produktu plānošanas un dizaina nodaļu viceprezidents, tic, ka ne visai tālā nākotnē mēs visi brauksim ar elektrību darbināmiem un bez izmešu automobiļiem. Kad dosieties pie Nissan dīlera, lai iegādātos šādu jaunu spēkratu, Jums visdrošāk būs jāparaksta divi līgumi – viens par automobiļa iegādi, otras par akumulatoru līzingu. Atsevišķā maksāšana par akumulatoriem klientus neiepriecinās, tomēr Tavaress uzsver, ka kopējās lietošanas izmaksas, galvenokārt, tādēļ, ka vairs nebūs jāpilda degviela, būs mazākas nekā šobrīd.

Vēl viena Tavaresa ieteiktā nākotnes iespēja ir auto dalīšana, kas visā pasaulē jau nelielos apmēros risinās – sava personīgā auto vietā Jums vienkārši būtu pieeja kopējiem automobiļiem. Tie stāvētu kādā noteiktā vietā, piemēram, pazemes autostāvvietā, un atkarībā no dienas vajadzībām Jūs no tiem varētu izvēlēties sev piemērotāko.

Izsaki savu viedokli