Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Nissan pavisam nesen prezentēja kompānijas jaunāko sacīkšu elektroauto – ZEOD. Savdabīgā paskata spēkrats izrādīs muskuļus 24 stundu izturības sacensībās Lemānā.

ZEOD ir aprīkots ar diviem elektromotoriem un 1,6 litru turbodzinēju. Rezultātā auto spēj attīstīt aptuveni 300 zirgspēkus un sasniegt gandrīz 300 km/h lielu ātrumu. Tāpat šāda spēkrata specifikācija ļauj vadītājam izvēlēties pārvietošanās veidu – ieslēgt hibrīdrežīmu, iesaistot darbā visus dzinējus, vai pārvietoties vien ar elektromotoru jaudu, nepiesārņojot vidi ar degvielas izmešiem.

zeod nissan

Izstrādātāji apgalvo, ka ZEOD iemieso tehnoloģijas, kādas Lemāna vel nemaz nav redzējusi. Turklāt būšot iespaidīgi redzēt, kā, uz degvielu dedzinošo spēkratu fona, Nissan lolojums pilnīgā klusumā spēj attīstīt gandrīz 300 km/h.

Tāpat izstrādājums apgādāts ar reģeneratīvo bremzēšanas sistēmu, kas uzkrāj enerģiju brīžos, kad nepieciešamas strauji samazināt ātrumu. Rezultātā 11 apļu laikā iespējams uzkrāt gana daudz elektroenerģijas, lai veiktu vienu papildus apli.

nissan zeod

Tāpat tiek akcentēts, ka šādas tehnoloģijas izmantošana ļaus gūt nozīmīgu pieredzi ne tikai sacīkšu automobiļiem, bet arī nākotnes elektromobiļiem.

Kaut arī ZEOD iemieso jau zināmās DeltaWing formas, ražotājs apgalvo, ka ikviena detaļa (un pat katra skrūve) ir izstrādāta speciāli šim modelim un ir unikāla.

nissan zeod 2

Saistītās tēmas: nismoNissansacīkstes

Izsaki savu viedokli