Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Portāls BOOT.Lv pirms nedēļas jau ziņoja, ka internetā ir parādījusies informācija par Nikon plāniem drīzumā, iespējams, prezentēt iesācēju klases spoguļkameru ar grozāmu ekrānu. Tagad tas tik tiešām ir noticis, un Nikon ir prezentējuši D5000 amatieru klases digitālo spoguļkameru, kurai ir grozāms ekrāns un 12,3 megapikseļu matrica. Pie kam ar šo kameru ir iespējams uzņemt 720p izšķirtspējas video.

Ražotājs šajā kamerā ir iestrādājis attēla sensoru, kas ir identisks Nikon D90 spoguļkamerā lietotajam, tādēļ gaidāms, ka abu kameru attēla kvalitāte būs ļoti līdzīga. Šo kameru varētu raksturot kā D90 modeļa vājāku versiju – D5000 ir mazāks un nedaudz lēnāks. Tomēr šim modelim ir vairākas funkcijas, kas noteikti patiks tiem cilvēkiem, kuri vēl tikai sāk savas gaitas fotogrāfēšanā ar digitālo spoguļkameru – kameras izvēlnē ir iestrādātas dažādas pamācības un tai būs 19 dažādi ainavas režīmi (sākot ar jau ierastajiem sporta, portreta, ainavas u.c. režīmiem un beidzot ar sveču gaismas režīmu).

Tāpat jāatzīmē, ka šai fotokamerai ir 11 punktu automātiskās fokusēšanās sistēma, ISO gaismjutība robežās no 100 līdz 6400, grozāms 2,7 collu ekrāns, kā arī 4 dažādi automātiskās fokusēšanās veidi Live View skatu meklētāja režīmā (tajā skaitā arī subjekta izsekošanas automātiskās fokusēšanās rezultāts, kas ļauj vieglāk uzņemt dažādu kustīgu objektu fotoattēlus).

Nikon D5000 kameras cena ir 729,95 ASV dolāri, bet, ja jūs vēlēsieties iegādāties kameru komplektā ar AF-S NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G VR kit objektīvu, tad jums nāksies šķirties no 849,95 dolāriem. Veikalu plauktos Nikon D5000 parādīšoties jau aprīļa beigās.

Izsaki savu viedokli