Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

OCZ ir izstrādājusi iekārtu, kas ļauj cilvēkam ar domu palīdzību vadīt datoru. Nekas jauns, taču šādas iekārtas līdz šim bija ļoti dārgas, kā arī tās nav paredzētas ikdienas lietotājam. Ideja par datora vadīšanu ar domu palīdzību nav jauna un šī nozare tiek pētīta diezgan sen un pietiekoši aktīvi. Pagaidām šādas ierīces pastāvēja tikai kā prototipi un par to, ka šāds produkts varētu kļūt par sērijveida produktu neviens tā īsti arī neiedomājās. Lielākoties tas ir tāpēc, ka šie „cilvēks->dators” komunikatori nespēj pilnībā aizvietot tik ierasto klaviatūru un peli un šo iekārtu pielietojums nav tik plašs.

Taču ambiciozā kompānija OCZ Technology, kas savu biznesu paplašina neiedomājamiem tempiem, ir izstrādājis šādu komunikācijas iekārtu, kas ļautu to izmantot pat trīsdimensiju spēlēs. Lai arī iekārta paredzēta domu „nolasīšanai”, pagaidām tā reāli reaģē tikai uz sejas muskuļu kustībām. Diemžēl šādā veidā ir visai grūti spēlēt trīsdimensiju action tipa spēles, jo šeit lomu spēlē reakcija, kā ne kā sejas vaibstus kustināt pienācīgā ātrumā ir visai pagrūti un nogurdinoši.

Ierīce, kuras nosaukums ir NIA (Neural Impulse Actuator), sastāv no pieguļošas galvas saites un trijiem sensoriem. Par laimi uz šiem sensoriem nav jāuzklāj nekādi gēli, kā tas ir, piemērām, medicīnisku analīžu veikšanai.

Interesanti, kā tas ir spēlēt Unreal Tournament ar šādu ierīci? Piemērām, žokļu muskuļu sasprindzinājums uzsāk šaušanu, acu pārbīde pa kreisi vai pa labi liek personāžam sāniski pārvietoties attiecīgajā virzienā, savukārt mirkšķināšana liek personāžam lēkāt. Aizrautīgs spēlmanis ar šo ierīci no malas varētu izskatīties diezgan amizanti. Nenoliedzami, sejas muskuļi nogurst daudz ātrāk nekā rokas, kas, iespējams, būtu labs veids kā atturēties no pārlieku ilgas spēlēšanas.

Taču bez klaviatūras un peles neiztikt, jo NIA ir tikai kā palīglīdzeklis. Ierīce ar datoru tiek savienota izmantojot vadus (šeit liela priekšrocība būtu bezvadu risinājumiem, taču līdz tam vēl jāattīsta pati sensoru tehnoloģija). Liels pluss šai iekārtai ir tas, ka vadība tiek apgūta pāris minūšu laikā. OCZ plāno šo ierīci laist apgrozībā šī gada beigās, savukārt cena varētu būt ap 300$.

Izsaki savu viedokli