Aktuāls

”Huawei” prezentē jauno ”Huawei Mate 10 lite” – viedtālruni ar kamerā iestrādātām dubultajām lēcām

Tālruņi, mobilās ierīces

Nominēts Latvijā visstraujāk augošais tehnoloģiju uzņēmums

IT sasniegumi, bizness

”iOS” lietotāji ar ”Gmail” aplikāciju drīzumā varēs lasīt arī citu servisu epastus

Mobilās aplikācijas

Kontakta parkošanās un pārpildīti auto – braukšanas kultūra citviet pasaulē

Auto, Moto

Jaunais ”Audi A7 Sportback” – sportisks luksusa klases modelis

Auto, Moto

Tagad arī Latvijā pirkumus no ”App Store”, ”Apple Music”, ”iTunes” un ”iBooks” varēs apmaksāt ar “Tele2” rēķinu

Internets

Regulāri saskaroties ar UPS (nepārtrauktās elektroapgādes iekārtas) iepirkumiem, uzņēmums “UPS Serviss Centrs” atklājis, ka liela daļa uzņēmumu iegādājas iekārtas ar lielāku jaudu, nekā būtu nepieciešams. Paaugstinātas jaudas UPS izvēle daudziem Latvijas uzņēmumiem un organizācijām ik dienas rada zaudējumus, jo, optimāli neizmantojot UPS iekārtas resursus, tiek pārmērīgi tērēta elektroenerģija.

Izmantojot mazāk par 70 procentiem UPS iekārtas jaudas, radīsies būtiski elektroenerģijas zudumi, jo iekārta nespēs izmantot savu efektivitātes potenciālu. “Salīdzinājumam – vai jūs savā 200 kvadrātmetru privātmājā liktu apkures katlu, kas paredzēts vismaz 3000 kvadrātmetru apkurei? Noteikti nē, jo šāds risinājums ir dārgs un neefektīvs. Mēs regulāri saskaramies ar situācijām, kad klienti pamatīgi pārvērtē savas darba un ražošanas jaudas, kā arī, prognozējot turpmāko attīstību, izvēlas pārāk jaudīgus UPS tehniskos risinājumus, kas uzņēmumiem rada zaudējumus pārmērīga elektroenerģijas patēriņa veidā,” stāsta SIA “UPS Serviss Centrs” pārdošanas menedžeris Mārtiņš Malahs.

Kā galvenos iemeslus pārāk lielas jaudas UPS iekārtu uzstādīšanai uzņēmumos un iestādēs var minēt: lielāku jaudu iekārtām uzrādošas, novecojušas informācijas izmantošana uzņēmuma projektēšanā; aprēķinu veikšana, balstoties uz nākotnes vīzijām nevis tagadnes jaudu realitāti; vēlme uzreiz izmantot finansējumu, jo nav zināms, vai tas būs pieejams nākotnē.

Reāla gadījuma piemērs: 

Augošs uzņēmums “X” nolēmis paplašināties, būvējot jaunu ražotni. Plānots, ka paralēli esošajām ražošanas iekārtām turpmākajos desmit gados ražotnē uzstādīs jaunas ražošanas līnijas, palielinot esošo ražošanas jaudu vismaz 10 reizes. Tātad uzņēmums paredz, ka pēc desmit gadiem, sasniedzot maksimālo potenciālu, tā ražošanas jaudas sasniegs 500kW. Atbilstoši uz nākotni vērstajam projektam, uzreiz tiek iegādāta UPS iekārta ar 500kW jaudu, kas spēs nodrošināt 30 minūšu autonomiju elektrības zudumu gadījumā. Patlaban, kamēr uzņēmums vēl tikai turpina savu attīstību, reālās ražošanas jaudas ir stipri mazākas, proti – 80kW. Zemāk – izmaksu tabula un diagramma.

Katrai situācijai ir atbilstoši risinājumi, kas ļauj ne tikai risināt vissvarīgāko jautājumu šajā sfērā – drošību, bet arī vienlaikus piedāvā saglabāt augstu efektivitāti un minimizē nākotnes lietošanas izmaksas. Panākumu atslēga šajā situācijā ir meklējama gudrā un ilglaicīgā plānošanā.

Piemērotas un pārmērīgas jaudas UPS lietošanas izmaksu salīdzinājums:

Screen Shot 2016-04-06 at 14.55.55

Izsaki savu viedokli