Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Sestdien, 15.februārī,  ar miniralliju “Madona 2014” sāksies šī gada LAF SAK minirallija sezona.Sacensībai ir pieteikušās vairāk nekā 70 ekipāžas, tostarp gan braucēji ar pagājušā gada minirallija pieredzi, gan arī dalībnieki, kam šī būs pirmā pieredze rallija veida sacensībās.

Atbilstoši noteikumiem, minirallijā dalībnieki trasē dodas, izmantojot  organizatoru piedāvātu stenogrammu, jo iepriekšēja iepazīšanās ar ātrumposmiem šajās sacensībās netiek atļauta. Minirallija „Madona 2014” ātrumposmu stenogrammu ir izveidojis pieredzējušais rallija pilots Māris Neikšāns.

gal_img_1832

Stāsta Māris: „Ātrumposmi izvēlēti ļoti labi, jo atbilstoši minirallija formātam un pieļaujamajiem ātrumposmu garumiem, ir paņemts pats interesantākais no Madonā notikušo ralliju dopiem.

Ātrumposmi „Madonā” būs dažādi – ar lēnākām un ātrākām vietām, gan plaši, gan šaurāki, tehniski, ar daudziem pagriezieniem. Dažviet paredzēta interesanta pienākšana pie nepārredzamiem ātruma slāpētajiem, kur būs liela nozīme tam, kā ekipāža izprot un spēj uztvert stenogrammu”.

Māris Neikšāns ir sagatavojis arī stenogrammas apzīmējumu paraugu gan pilotiem, gan stūrmaņiem un iesaka ar tiem iepazīties visiem „Madonas” dalībniekiem.

„Minirallijs ir lielisks sākums turpmākiem plāniem attiecība uz rallijsprintu un arī ralliju, paņemot no katras sacensība stenogrammas sev noderīgāko un labāko”, piebilst Neikšāns.

„Tā kā minirallija „Madona 2014” trase ir izveidota pa grants ceļiem ar gana stingru segumu, nevajadzētu uztraukties, ka šobrīd iestājies atkusnis tiem varētu daudz kaitēt”, uzskata Māris Neikšāns.

Minirallija „Madona” starts tiks dots 15.februārī plkst.12:30 pie Madonas novada Domes.  Finišs pēc 9 ātrumposmiem ar kopējo garumu 16,65 km plānots no plkst.16:54 tās pašas dienas pēcpusdienā.

Kartes skatītāju ērtībām tiks publicētas www.4rati.lv piektdien, 14.februārī, turpat varēs sekot līdzi arī minirallija rezultātiem.

Visi minirallija „Madona 2014” dokumenti, kā arī pieteikušos dalībnieku saraksts atrodami www.4rati.lv.

Saistītās tēmas: automašīnaautosportslatvijarallijs

Izsaki savu viedokli