Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Šajā nedēļas nogalē sāksies Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāts, kura pirmais posms trešo gadu pēc kārtas notiks Portugālē. Starp dalībniekiem būs arī jēkabpilietis Reinis Nitišs, kurš starpsezonā pievienojies Vācijā bāzētajai ALL-INKL.com Münnich Motorsport, un sacensībās pirmo reizi startēs ar komandas jaunuzbūvēto Seat Ibiza RX Supercar klases automašīnu.

Reinim Nitišam šis būs ceturtais karjeras starts Montalegres rallijkrosa trasē. Savā debijas reizē, 2013. gadā, startējot ar priekšpiedziņas Super1600 klases auto, jēkabpilietis sacensību izskaņā ierindojās ceturtajā vietā. Abas nākamās reizes Nitišs Portugālē startēja ar pilnpiedziņas Supercar auto, 2014. gadā kāpjot uz goda pjedestāla trešā augstākā pakāpienā, bet pērn – finišu sasniedzot 11. vietā.

20160415_3_REINIS NITISS_和UENNICH-MOTORSPORT

“Šī bija gara un notikumiem piepildīta ziema, un šo sezonu sākšu teju no baltas lapas, ņemot līdzi vien pēdējos gados uzkrāto pieredzi.  Esmu jaunā komandā, ar jaunu komandas biedru un uz starta stāšos ar pilnīgi jaunu sacīkšu auto – Seat Ibiza RX. Esmu arī pilnībā izmainījis fiziskās un psiholoģiskās sagatavošanās procesu, par ko liels paldies manam trenerim un padomdevējam, trīskārtējam pasaules blakusvāģu čempionam, Kasparam Stupelim!

Šobrīd komandas “mehānismam” ir sagatavoti daudzi jauni “zobrati”, un visi ALL-INKL.com Münnich Motorsport iesaistītie cilvēki ar nepacietību alkst redzēt sava darba rezultātu. Pirmssezonas testu sesija apliecina, ka ziemā esam rūpīgi strādājuši, un tas ļauj ar optimismu raudzīties pirmo sacensību virzienā.

Čempionāta dalībnieku pulkam šogad pievienojušies Sebastjēns Lēbs, Kens Bloks, arī Jānis Baumanis startēs visos Supercar posmos. Tas tikai vēlreiz apliecina rallijkrosa pieaugošo popularitāti, un nozīmē, ka uzdevums, iekļūt sacensību finālbraucienos, kļuvis vēl sarežģītāks.

Ja vien šajās brīvdienās nebūsiet Portugālē, tad atceraties svētdienas pēcpusdienā ieslēgt Lattelecom televīzijas kanālu Best4Sport, kas šogad Latvijā nodrošinās tiešraides translācijas no visiem čempionāta posmiem!” pirms sezonas starta stāsta Reinis Nitišs.

Reiņa Nitiša starts FIA pasaules rallijkrosa čempionātā iespējams, pateicoties atbalstam, ko sniedz Lattelecom, Ošukalns un Sonora, kā arī Jēkabpils Dome, Autobrava, Eibe-L, Hertz, Latvijas Gāze, OK Būvmateriāli, RA EVENTS un SMS Credit. Informatīvo atbalstu nodrošina DELFI un Zebra.

Tikai Lattelecom klientiem pieejamajā kanālā Best4Sport TV tiks translēti visi 12 FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmi. Lattelecom ir FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posma Neste World RX of Latvia (1.-2. oktobris, 2016) atbalstītājs, un pasākuma norises vietā nodrošinās mūsdienu tehnoloģijas. Lattelecom atbalsta arī Reini Nitišu, kurš 2016. gada FIA pasaules rallijkrosa čempionāta sezonā startēs Vācijā bāzētās komandas ALL-INKL.com Münnich Motorsport sastāvā.

Vairāk par Reiņa Nitiša gaitām un sacensībām uzzināsiet interneta mājaslapā www.reinisnitiss.com, kā arī sociālajos tīklos Twitter @ReinisNitissRX, Facebook /ReinisNitissOfficial, YouTube /ReinisNitissOfficial un Instagram /reinisnitiss.

Vairāk par Pasaules RX posmu Bompiso World RX of Portugal uzzināsiet interneta mājaslapā http://www.fiaworldrallycross.com.

BOMPISO WORLD RX OF PORTUGAL norises grafiks

Piektdiena, 15. Aprīlis

  • 18:00* 1. kvalifikācijas kārtas starta vietu izloze

Sestdiena, 16. Aprīlis

  • 12:30 Treniņbraucieni
  • 16:00 Supercar 1. kvalifikācijas kārta
  • 17:45 Supercar 2. kvalifikācijas kārta

Svētdiena, 17. aprīlis

  • 11:00 Treniņbraucieni
  • 12:30 Supercar 3. kvalifikācijas kārta
  • 13:30 Supercar 4. kvalifikācijas kārta
  • 16:00 Tiešraides translācijas sākums Lattelecom televīzijas kanālā Best4Sport
  • 17:00 Finālbraucieni

*pēc Latvijas laika; norādītie laiki ir provizoriski un var mainīties.

Izsaki savu viedokli