Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Sestdien, 16.jūnijā, jau otro gadu Mežaparkā norisināsies “Dzintara Volga” antīko automašīnu parāde un sacensības. Pasākuma dienā tiks atklāta arī vēsturiskās “Dzintara Volgas” sacensību starta līnija un ikviens interesents varēs atpazīt 1963.gadā ierīkoto “Dzintara Volgas” Mežaparka trasi.

Sacensību skatītājiem Lielajā estrādē tiks piedāvāti ne tikai spraigi braucieni, bet arī izklaides 60.,70., 80.gadu noskaņās, baudot vokāli instrumentālā ansambļa uzstāšanos un našķojoties ar padomju laiku gardumiem.

Plkst.11.30 Mežaparkā, Atpūtas alejā un laukumā pie kafejnīcas “Meža puķe”, sāksies “Dzintara Volgas” parāde, bet plkst.12 tiks atklāta “Dzintara Volgas” Mežaparka starta līnija un vēsturiskās trases piemiņas plāksne, savukārt plkst.12.30 sāksies “Volgu” goda aplis pa vēsturisko Mežaparka trasi.

Sacensību skatītāji tiks aicināti ieņemt labākās vietas estrādes kora vietu tribīnēs plkst.13, bet pirmie “DzintaraVolgas” braucieni sāksies plkst.14.

“Dzintara Volga” savulaik bija vienas no populārākajām šosejas autosacīkstēm padomju savienībā, kas 80.gados pulcēja desmitiem tūkstošu skatītāju. Pirmās “Dzintara Volgas” sacensības notika 1963.gadā, kad Rīgas taksometru parka fiziskās kultūras kolektīvs organizēja automobiļu ātrumsacīkstes. Tās norisinājās Mežaparkā pa asfaltēto celiņu apļiem, kur pirms kara atradās motociklu trase.

Vēlāk “Dzintara Volgas” sacensības norisinājās gan Mežaparkā, gan Biķerniekos un bijušajā Rīgas hipodromā, bet no 1968.gada “Dzintara Volga” pilnībā pārcēlās uz Biķernieku trasi. Ar laiku šīs sacensības kļuva par otrajām prestižākajām Padomju Savienības autosacīkstēm uzreiz aiz PSRS čempionāta, un tajās piedalījās visi tā laika slavenākie PSRS autosportisti. 1980.gadā “Dzintara Volga” sasniedza maksimālo dalībnieku skaitu – uz starta stājās 154 sportisti no 23 PSRS pilsētām.

2010.gadā pēc 19 gadu pārtraukuma “Dzintara Volga” tika atjaunota antīko autosacīkšu statusā un baudīja necerēti lielu dalībnieku un skatītāju atsaucību. No 2011.gada “Dzintara Volgas” sarīkojums norisinās arī Mežaparkā, kur meklējamas šo sacīkšu vēsturiskās saknes.

Biļetes uz sacensībām Mežaparka Lielajā estrādē pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs. Pieaugušajiem biļete maksā divus latus, bet bērniem – 50 santīmus.

foto: fotoblog.lv un easyget.lv

Saistītās tēmas: autosports

Izsaki savu viedokli