Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Boot.lv jau rakstīja par ATI jauno mikroshēmojumu (chipset) RS480. Šoreiz piedāvāju ielūkoties nedaudz sīkākā informācijā par jauno VIA un nVidia konkurentu tieši mikroshēmojumu ražošanā. Iepriekš redzēto kodu RX480 un RS480 atšifrējums ir attiecīgi Radeon Xpress 200 P un Radeon Xpress 200. Šie mikroshēmojumi ir tieši konkurenti nVidia Nforce 4 standarta versijai un Ultra versijai, kā arī VIA K8T890 mikroshēmojumam.

Radeon Xpress 200 P un ne P versijas atbalstīs Athlon 64/FX un Opteron procesorus. Šie mikroshēmojumi būs aprīkoti ar divkanālu atmiņu, vienu PCI-express 16x un četriem PCI-express 1x slotiem, PCI slotiem, astoņiem USB portiem, AC97 skaņu, kā arī atbalstīs četrus SATA cietos diskus (RAID 0 un 1 atbalsts) un jau ierastos paralel ATA diskus.

Kā jau noteikti pamanījāt, šie mikroshēmojumi sevī neiekļauj tīkla kontrolierus. Tas cik prātīgs ir šis solis rādīs laiks.

Kā jau augstāk minēju viens no mirkoshēmojumiem būs ar iebūvētu grafisko karti, bet otrs bez. Iebūvētā grafiskā karte ir balstīta uz RV370 (X300) kodola un izmanto UMA (unified memory architecture). X300 ir pilnīgs DirectX 9 atbalsts un tiek uzskatīts, ka šis risinājums ir krietni spēcīgāks par Intel 915 G Extreme Graphic 2.

ATI turpinā savu Surround view stratēģiju, kura atļauj vienlaicīgi lietot trīs displejus, gadījumā, ja izmantojat ATI PCI-express grafisko karti un iebūvēto grafisko karti.

ATI oficiāli prezentēs jaunos mikroshēmojumus nākamnedēļ, bet ATI RS400 (Pentium 4 mikroshēmojums) parādīsies kādu laiku pēc tam.

Izsaki savu viedokli