Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

VIA kompānija, kas vairāk pazīstama kā čipsetu ražotāja Intel procesoriem, ir paziņojusi, ka tā jau pēc pus gada sāks piedāvāt jaunās paaudzes procesorus, kuriem būs ļoti daudz uzlabojumu, salīdzinot ar C7 paaudzes procesoriem. Kompānija VIA ir visai mazs dalībnieks procesoru tirgū. Tā nav izstrādājusi jaunus procesorus kopš 2004. gada, kad tā izlaida 90 nm Esther procesorus ar 1.8-2.0 Ghz takts frekvenci. Šiem procesoriem maksimālais energopatēriņš ir 20W, kas ir visai iespaidīgs rezultāts. Procesoram ir 800 Mhz maģistrāle, 128KB kešatmiņas. Lai arī šie procesori nebūt nav tie jaudīgākie, pateicoties to ekonomiskumam un mazajiem izmēriem, noteiktam mērķim tie kalpo godam.

Ir parādījušās pirmā ziņas par VIA jaunākās paaudzes CN jeb Isaiah procesoriem, kuriem vajadzētu debitēt nākamā gada sākumā. Isaiah procesori būs izgatavoti pēc 65 nm tehnoloģijas, atbalstīs 64 bitu programmatūru un ECC operatīvo atmiņu. Tiem būs 1333 Mhz maģistrāle un kešatmiņas apjoms pieaugs līdz 1MB.

Takts frekvences paliks aptuveni tādā pašā diapazonā, taču energopatēriņš varētu nedaudz pieaugt. Taču to pavisam noteikti kompensēs divas līdz četras reizes augstāka ātrdarbība.

VIA visai optimistiski raugās nākotne un ja pat atļauja ražot čipsetus Intel procesoriem netiks pagarināta, kompānija pārorientēsies uz citu nozari. Varam tikai priecāties, ka bez AMD un Intel ir arī citi procesoru ražotāji, kas spēj piedāvāt konkurējošus produktus attiecīgajos tirgus segmentos.

Ziņas avots: digitimes.com

Izsaki savu viedokli