Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

3D printeri ir pavēruši plašas iespējas. Tagad lietotāji var paši izveidot nelielas dizaina lietas, detaļas mehāniskām ierīcēm un daudz ko citu, to skaitā pat strādājošu ierīci. Interesanti gan, ka Nacionālā aeronautikas un kosmosa aģentūra (NASA) sniedz iespēju lietotājiem izprintēt dažādus ar kosmosu saistītus objektus.

Kopumā NASA ir padarījusi pieejamu 21 failu, ļaujot lietotājiem izprintēt tādus kosmosa objektus kā, piemēram, asteroīdus Eros un Itokava, planētas Marss reljefa daļu, kā arī Mēness virsmas daļu. Tāpat lietotāji var izprintēt tādas kosmosa zondes kā Kepler, Mars Odyssey, Rosetta, Voyager un citas.

NASA izveidotā datubāze un tajā atrodamie faili dotajā brīdī ir izstrādes stadijā un tiek uzlaboti. Piemēram, atsevišķiem failiem pirms pritēšanas ir nepieciešamas nelielas korekcijas, taču NASA to uzskata par vēlamu pieredzi un mudina lietotājus dalīties ar rediģētajiem failiem. Interesanti, ka šie materiāli pieejami par brīvu.

Jāatzīmē gan, ka katrs no pieejamajiem 3D modeļiem ir samazināts tā, lai tā garākā dimensija nepārsniegtu 10 centimetrus. Rezultātā lietotājiem ir iespējams iegūt samērīga izmēra galda dekorācijas vai uzskates materiālus.

jpl-vtad-mro-428-321

Saistītās tēmas: 3d printeriNASA

Izsaki savu viedokli