Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Nē, viņi nav sajukuši prātā vai atklājuši, ka bijis budžeta pārpalikums, kuru vajag strauji iztērēt. NASA vēlas taranēt Mēness dienvidpola reģionu, lai trieciena rezultātā tiktu atklāts, kas atrodas dziļākajos Mēness slāņos un galvenais, vai tur nav ledus. Ja izrādītos, ka ir, tas sniegtu daudz svarīgas informācijas gan par Mēnesi kā potenciālu resursu avotu nākotnē, gan par mūsu Saules sistēmas izcelšanos. 1999. gadā NASAs iepriekšējais mākslīgais pavadonis, kurš bija 19 mēnešus pētījis Mēness polus, tika beigās speciāli ietriekts krāterī netālu no Mēness dienvidpola. Misijas rezultāta tika iegūta bagātīga informācija par Mēness dziļāko slāņu saturu, un tika konstatēts, ka tur atrodas bagātīgi ūdeņraža daudzumi. Jauno misiju ir paredzēts realizēt 2009. gada februārī, lai noskaidrotu, vai daļa no šī ūdeņraža neatrodas uz Mēness ledus formā.

Jaunais izpētes pavadonis tiks palaists kosmosā 28. oktobrī. Mēnesi tas sasniegs aptuveni četrās dienās, taču pēc tam to gaida trīs mēnešu ilgs ceļojums uz pareizo vietu, kur tam jāietriecas. Kad tā būs sasniegta, kuģi sadalīsies. No sākuma ietrieksies pirmais, radot pamatīgu putekļu un iežu mākoni. Tad sekos otrais, kurš ir aprīkots ar uztveršanas iekārtām, ar kurām analizēt sacelto mākoni, pirms tas arī ietrieksies Mēness krāterī.

Šī sarežģītā dubultā misija ir nepieciešama tālab, ka daži Mēness krāteri ir ļoti lieli un dziļi. Attiecīgi trieciena saceltais putekļu mākonis paliktu krātera iekšienē ēnā, un to nevarētu sekmīgi reģistrēt un analizēt. Zinātnieki ir par 90% pārliecināti, ka krāteros tiks konstatēts ūdeņradis.

Via MSNBC

Izsaki savu viedokli