Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Misijas uz Marsa un Mēness nereti prasa daudz resursu, lai nodrošinātu tās ar nepieciešamajām vielām, piemēram, skābekli un ūdeni. Lai uzlabotu misiju efektivitāti plānots nepieciešamās vielas iegūt uz to virsmas, ar robotu palīdzību.

NASA jau tuvākajā nākotnē grasās uzsākt divus IRSU (In-situ resource utilization) projektus. Viens no tiem saņēmis nosaukumu „Resource Prospector”, un paredz, ka jau 2018. gadā uz mēnesi tiks nosūtīta zonde ar robotu, kas centīsies uz dabiskā pavadoņa atrast ūdeņradi un ūdens tvaikus. Ja projekta ietvaros izdodas iegūt un uzkrātu ūdeni, tad turpmākajās misijās varētu iztikt bez liekas tā piegādāšanas uz Mēness.

Otrs projekts paredz nosūtīt robotu uz Marsu 2020. gadā. Tā mērķis ir uzkrāt planētas atmosfērā esošo CO2, attīrīt to no putekļiem un atdalīt no tā oglekli, iegūstot skābekli.

Kaut arī konkrēta tehnoloģija vēl nav izvēlēta, projektu izdošanās gadījumā plānots palielināt to apjomu, izveidojot ūdens rezerves uz Mēness un atmosfēru uz Marsa.

Iepriekš izskanēja idejas apgādāt sarkano planētu ar baktēriju, kas ļautu Marsa atmosfēru pietuvināt dzīvošanai piemērotiem apstākļiem.

nasa-NASA-curiosity-mars-rover-00

Saistītās tēmas: marsmēnessNASA

Izsaki savu viedokli