Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Nav noslēpums, ka arī gaisa transports ir atbildīgs par atmosfēras piesārņojum.  Tāpēc, laikā, kad efektīvu un videi draudzīgu iekārtu izgatavošana ir uzņēmumu viens no galvenajiem mērķiem, arī NASA nesnauž.

Nacionālā aeronautikas un kosmosa administrācija (kuras 2012. gada budžets bija nepilni 18 miljardi ASV dolāru) ir izstrādājusi lidmašīnas konceptu, kas patērē par 50% mazāk degvielas.

NASA2

Jaunais lidaparāts, kura nosaukums ir X-48C balstās uz jau iepriekš izstrādātu lidmašīnas konceptu X-48B. Jaunais modelis ne tikai patērē mazāk degvielas, bet arī ir klusāks. Galvenie iemesli  ir uzlabotā spārnu forma un efektīvāki dzinēji. Tāpat arī lidmašīnas virsbūvi plānots veidot no oglekļa kompozītmateriāla, samazinot svaru par 25%.

Tiesa, kā jau ikviens atklājums, arī šis nenonāks masveida ražošanā rīt. Un arī ne parīt. Zinātnieki prognozē, ka jauna veida lidmašīnas masveida ražošanā nonāks pēc apmēram 10 gadiem.

Pašlaik NASA strādā pie gandrīz 100 metrus plata lidaparāta, ko plānots pabeigt līdz 2015. gadam. Tad arī noskaidrosies koncepta patiesās iespējas kļūt par masveida produktu.

NASA

Saistītās tēmas: NASA

Izsaki savu viedokli