Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kompānija Roxio paziņoja par testa režīmā izlaisto jaunāko Napster 2.0 versiju. Legālās mūzikas ieguves serviss strādās divos režīmos. Pirmais ir audio ierakstu pārdošana par fiksētu cenu un otrs variants būs mūzikas ieguve izmantojot ikmēneša abonentmaksu izmantojot kompānijas Roxio nesen iepirkto PressPlay tehnoloģiju. Kopumā kompānijai Roxio Napster reanimēšana izmaksāja 10 milj. No kuriem 5 milj. Sastādīja kompānijas Napster iegāde un 5 milj. PressPlay infrastruktūras ieviešana. Kompānija Roxio paziņoja par testa režīmā izlaisto jaunāko Napster 2.0 versiju. Legālās mūzikas ieguves serviss strādās divos režīmos. Pirmais ir audio ierakstu pārdošana par fiksētu cenu un otrs variants būs mūzikas ieguve izmantojot ikmēneša abonentmaksu izmantojot kompānijas Roxio nesen iepirkto PressPlay tehnoloģiju. Kopumā kompānijai Roxio Napster reanimēšana izmaksāja 10 milj. No kuriem 5 milj. Sastādīja kompānijas Napster iegāde un 5 milj. PressPlay infrastruktūras ieviešana.

Boot.lv lasītājiem atgādināsim, ka savulaik Napster bija izpelnījies milzīgu popularitāti audio ierakstu iegūšanai, bet dēļ mūzikas ierakstu industrijas monstru spiediena šis serviss tika slēgts. Rezultātā Roxio nolēma izmantot Napster zīmolu* un uz viņa bāzēs izveidot legālu mūzikas ierakstu ieguves vietu. Vienas dziesmas lejupielādēšana izmaksās 0.99 centus savukārt visu albūmu vārēs lejupielādēt par 9.95 dolāriem. Visa mūzika būs Windows Media formātā, kas ir aizsargāts pret nesankcionētu kopēšanu. Izmantojot kompānijas piedāvāto otro mūzika ieguves variantu PressPlay, būs jāmaksā tikai abonēšanas maksa 9.95 dolāri mēnesī un varēs lejupielādēt neierobežotu skaitu mūzikas.

Starp citu, Napster lietotājiem būs nosacīta rīcības brīvība izmantojot lejupielādēto mūziku, tie varēs to ierakstīt CD diskos un pat apmainīties ar citiem Napster servisa lietotājiem. Uz Napster servisu varēs aizsūtīt savu mūziku pa taisno no CD diska, bet priekš citiem servisa lietotājiem šī mūzika nebūs pieejama. Napster klientus var lejupielādēt jebkurš, kas to vēlas. Bezmaksas demo versijā varēs iegūt 30 sekunžu mūzikas fragmentus, iepazīties ar mūzikas top’iem, kā arī lasīt on-line mūzikas žurnālu ar nosaukumu FUZZ.

Līdz 29. oktobrim Napster 2.0 strādās beta testa režīmā. Roxio jau ir noslēdzis pāris svarīgus līgumus Napster attīstībai. Pirmkārt Napster 2.0 klients tiks iekļauts OS Windows XP Media Center Edition 2004 sastāvā. Otrkārt datortehnikas tirgotājs Gateway Napster klienta programmas uzstādīs pilnīgi visos jaunajos datoros, piedevām uz diska būs jau ierakstītas 150 populārākās kompozīcijas. Bez tam Napster atbalsts jau ir iebūvēts jaunajos Samsung MP3 atskaņotājos.

* Zīmols – Nesen tika pieņemts, ka angļu vārds brands Latviešu valodā būs zīmols, tāpat kā pareizā Latviešu valodā ir nevis fails, bet datne.

Izsaki savu viedokli