Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Laiku pa laikam portāls BOOT.Lv saviem lasītājiem piedāvā iepazīties ar dažādām nākotnes tehnoloģijām. Pagājušonedēļ mēs jūs informējām par to, ka kompānija Intel divkāršojusi Phase-change jeb fāzu maiņas atmiņu ietilpību, bet šodien vēlamies jūs iepazīstināt ar citu iespējamo zibatmiņas (flash) aizstājēju – Nanochip. Šīs tehnoloģijas priekšrocība, salīdzinot ar tradicionālajām zibatmiņām, ir lielāks atmiņas apjoms… Pirmie tehnoloģijas prototipi būšot ar 100 GB ietilpību, kamēr pašlaik veikalu plauktos ir pieejamas zibatmiņas ar ietilpību līdz 32 GB. Tāpat Nanochip atmiņu veidotāji sola, ka šīs tehnoloģijas datu nesēji būs lētāki, jo to ražošanas izmaksas būs nedaudz zemākas.


Nanochip tehnoloģija datus saglabā uz plānkārtiņu (thin-film) materiāla, un sākotnēji viena bita izmērs būšot 15 nanometi, taču teorētiski tā izmēru iespējams samazināt līdz pat pāris nanometriem. Šo atmiņu ātrums būs līdzīgs flash atmiņām, un tās spēs ilgāk uzglabāt datus.

Pagaidām gan zinātniekiem vēl ir jāatrisina dažādi šķēršļi, kas saistīti ar efektīvu piekļuvi datiem, tomēr tikko projekta pabeigšanai esot piešķirti papildus 14 miljoni ASV dolāru, kas vieš cerības, ka tehnoloģijas izstrāde tiks veiksmīgi pabeigta. Jau nākamgad ierīču ražotājiem tikšot izsūtīti pirmie atmiņas prototipi. Jāatzīmē, ka jau kopš 90. gadu beigām līdzīgas atmiņas izveidot esot centusies kompānija IBM.

Izsaki savu viedokli