Aktuāls

Pirmie soļi Latvijas 100 km kosmosā ir sperti! (VIDEO)

Auto, Moto

Ātruma kontroles maratona laikā fiksēts ievērojami mazāks skaits pārkāpēju nekā pērn

Auto, Moto

Turpmāk “BITE” klienti maksu par “Mobilly” pakalpojumiem varēs pievienot ikmēneša rēķinam

Sakaru pakalpojumi

Paziņoti pasaulē lielākā fotokonkursa – Sony Pasaules fotogrāfijas balvu absolūtie uzvarētāji

Foto, Audio, Video

”Groove Music”’pirmos četrus mēnešus varēs lietot bez maksas

Mobilās aplikācijas

Jaunais VW Crafter pārsteidz ar jaunām funkcijām (VIDEO)

Auto, Moto

Domājams, ka ikviens ir ar aizrautību skatījies pirms laba laika tapušās filmas, kurās nākotnes vīzija nebija iedomājama bez lidojošām mašīnām, levitējošiem dēļiem un citām mehāniskām ierīcēm, kas visai viegli paceļ cilvēkus dažus centimetrus virs zemes.

Kā izrādās, diena, kad šādas ierīces būs pieejamas lietotājiem, ir pienākusi. Stāsts ir par kādu Kickstarter kampaņu, kas uzsākusi ziedojumu vākšanu projektam, kura mērķis ir izstrādāt levitējošus priekšmetus, to skaitā arī levitējošu dēli.

Kampaņas aizsācēji savos izstrādājumos izmanto magnētiskā lauka arhitektūru, kas ir bāzēta uz Lenca likumu. Citiem vārdiem sakot, šo ierīču pamatā ir tas pats princips, ar kādu darbojas maglev magnētiskās levitācijas vilcieni.

hendo hoverboard

Izstrādājums apgādāts ar vairākiem elektromotoriem, kuri rada magnētisko lauku, kas atgrūž dēli no virsmas. Saprotams, ka viss nevar izklausīties tik vienkārši un izstrādājumam ir kāds trūkums. Izstrādājums darbojas tikai uz metāliskiem diamagnētiķiem un paramagnētiķiem, piemēram, uz alumīnija un vara plāksnēm. Tāpat jāmin, ka izstrādājums no zemes atraujas tikai par  2-3 centimetriem.

74149e825afa68d804fc8e1bd550b3e7_large

Kampaņas mērķis ir savākt 250 tūkstošus ASV dolārus. Tās aizsācēji piedāvā ziedot nelielas summas, vai arī, apmaiņā pret lielāku ziedojumu, iegūt levitējošas kastes (par 300 dolāriem), ko iespējams kontrolēt ar viedierīci, vai arī vienu no Hendo Hoverboard levitējošajiem dēļiem (cena 10 tūkstoši dolāri, kopā tiks izveidoti desmit šādi lidojoši dēļi).

Dotajā brīdī kampaņa tuvojas 400 tūkstošu dolāru atzīmei un to ir atbalstījuši vairāk nekā 2,2 tūkstoši cilvēku.

Saistītās tēmas: gadžetiinteresantikampaņalidojošs

Izsaki savu viedokli