Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kāpēc man dziedāt svešu dziesmu? Internetā nopērkamie mp3 ieraksti piedāvā iespēju katram izvēlēties sev tīkamāko skaņdarbu, tādējādi pārdošanas apjomi strauji aug. Pirmajā 2007. gada pusē internetā pārdoti 417 miljoni skaņu ierakstu, kas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā pērn šādā pat laika posmā – Nielsen SoundScan ziņo, ka pārdoto dziesmu daudzums ir ekvivalents 41,7 miljonam albumu un tas ir 49% pieaugums gada laikā. Mūzikas biznesa ieiešana interneta plaknē pilnīgi noteikti ir palielinājusi peļņu, taču diez vai kāds gaidīja šādus rezultātus.

Tajā pat laikā pilnīgi pašsaprotams šķiet taustāmo ierakstu pārdošanas kritums. 2007. gadā, laika posmā no 1. janvāra līdz 30. jūnijam, pārdoti tikai 230 miljoni albumu. Protams, tas ir daudzkārt vairāk nekā tiek pārdots interneta vidē, taču šeit vērojams 15 procentu kritums salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, kad pārdeva 270 miljonus disku.

Paziņotas arī pērnā gada populārākās dziesmas un albumi – 1,8 miljonus reižu lejupielādētā Gwen Stefani – Sweet Escape, kā arī Norah Jones „Not Too Late”, Akon „Konvinced” un Linkin Park „Minutes To Midnight” diski.

Ziņas avots: TG Daily

Izsaki savu viedokli