Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Android platformā tiek iestrādāts vairāklietotāju režīma atbalsts, pašlaik gan tas vēl ne tuvu nav pabeigts.

Mēs jau sen esam pieraduši, ka mūsu datori nodrošina iespēju izveidot vairākus lietotāja profilus. Saprotams, pēc līdzīgas funkcijas mobilajos tālruņos pieprasījuma nav un nebūs, toties planšetdatoros…

Nereti mājsaimniecībā ir tikai viens planšetdators, ko labprāt izmanto vairāki lietotāji. Diemžēl,  dēļ daudzlietotāju funkcijas neeasmības, katrs nākamais lietotājs atstāj pamanāmas savu darbību “pēdas” ierīcē.

Sagaidāms, ka pārskatāmā nākotnē, varbūt pat nākošajā Android versijā, šī problēma izzudīs, jo Android izstrādātāji ir sākuši iekļaut šīs OS koda komponentus, kas nodrošinās daudzlietotāju režīma atbalstu.

Jau pašlaik Android 4.1 JB nodrošina daļējas daudzlietotāju režīma funkcijas. Ja ierīcē ir nodrošinātas root tiesības, izmantojot komandrindu, var izveidot papildu lietotāja profilus ar komandu su pm create-user.

Pārslēgšanās uz otru lietotāja profilu iespējama pieturot izslēgšanas pogu – barošanas funkciju (izslēgšanas, pārstartēšanas u.c.) sarakstā parādās arī jaunais lietotājvārds.

Lai arī ir pāragri runāt par pilnvērtīgu daudzlietotāju režīmu ar nodalītām aplikācijām, iestatījumiem un Google profiliem, tomēr ir pamats cerībai, ka nākošās Android versijas nodrošinās iespēju padarīt planšetdatorus vairākiem lietotājiem draudzīgākus.

Saistītās tēmas: android

Izsaki savu viedokli