Aktuāls

”Apple TV” neatbalsta ”Dolby Atmos” un 4K saturu nevarēs lejupielādēt

Biroja tehnika

Vai motociklista tiesības ir katra vīra goda lieta? – Instruktora pieredzes stāsts par jauno motobraucēju paaudzi

Auto, Moto

”LG” izstrādā ne tikai lieliskus OLED televizorus, bet arī OLED lampas

Aksesuāri

”iPhone X” akumulators darbosies par divām stundām ilgāk kā ”iPhone 7 Plus”

Tālruņi, mobilās ierīces

Ar viedtālruni rokā jau no bērna kājas: ieteikumi vecākiem par pusaudžu aizraušanos ar viedierīcēm

Tālruņi, mobilās ierīces

LMT izstrādā militāro platformu “Viedsargs” Latvijas aizsardzībai

Sakaru pakalpojumi

Klāt ir jaunākais BOOT.Lv apskats un šodien galvenajā lomā ir MSI GTX 970 Gaming 4G grafiskā karte, kuras procesors bāzēts uz septembrī prezentētā otrā Maxwell arhitektūras izlaiduma.

IMG_7856

Košajā iepakojumā paslēpta pati grafiskā karte, no 6 uz 8 spraudņu barošanas pāreja, DVI pāreja, kā arī lietotāja pamācība, draiveru disks un reklāmas buklets. Papildus tam MSI iekļāvuši peles paliktni, kurš, lai arī ir diezgan biezs, kopumā šķiet visnotaļ patīkams.

MSI GTX 970 Gaming 4G ir aprīkota ar DVI-I, DVI-D, HDMI, kā arī DisplayPort pieslēgvietām. Kartes barošanai nepieciešams viens 6 un viens 8 spraudņu konektors. MSI iesaka kā miminums 500 vatu barošanas bloku.

IMG_7857

Karte aprīkota ar Twin Frozr V dzesēšanas sistēmu, kura, kā saka paši MSI izstrādāta testēta 18 mēnešus. Pie diviem 100 milimetru ventilatoriem atrodama uzlīme, kas brīdina par to, ka nevajadzētu uztraukties, ka ventilatori uzreiz negriežas, tiek tiek regulēt atkarībā no slodzes/karstuma un to konstanta darbība nav nepieciešama. Darbinot datoru ofisa režīmā, sērfojot tīmeklī kartes ventilatori praktiski visu laiku ir izslēgti. Pēc novērojumiem varam secināt, ka ventilatori sāk darboties līdz ko kartes temperatūra sasniedz 60 grādus pēc Celsija. Jāpiemin, ka ventilatori uzsāk darboties ļoti pakāpeniski un ar ausi šis process ir praktiski nemanāms.

IMG_7858

Ofisa režīmā kartes temperatūra slēgtā korpusā ar labu gaisa caurplūdi ir aptuveni 52-55 grādi pēc Celsija, iedarbinot ventilatorus to maksimālajā ātrumā, temperatūra nokritās līdz 36 grādiem. Ventilatori maksimālajā ātrumā, protams, ir dzirdami, taču nav tik skaļi kā varētu sagaidīt. Jāņem gan vērā, ka diez vai izdosies šo ātrumu sasniegt, iestatot kartes dzesēšanu automātiskajā režīmā.  Dzesēšanas sistēmas radiators ir aprīkots ar četrām siltumu novadošajām caurulēm, no kurām divas ir 6 un divas 8 milimetru. Lai arī kartes I/O panelī novietotas atveres siltā gaisa izvadīšanai ārpus korpusa, labums no tām ir visnotaļ mazs, tāpēc jārēķinās, ka lielākā daļa kartes sasildītā gaisa paliks datora korpusā. Uz dzesēšanas sistēmas dekoratīvā pārsega novietots izgaismots MSI logo, kas īpaši labi izskatās komplektā ar kādu no MSI Gaming sērijas pamatplatēm.

IMG_7860

Veicot kartes testēšanu, kā sintētiskajos, tā arī datorspēļu testos neredzējām, ka tiktu pārsniegta 72 grādu pēc Celsija temperatūru, kas ir ļoti labs rādītājs. Pie maksimālās noslodzes ventilatori griezās ar aptuveni 1300 apgriezieniem minūtē, kas ir 60 procenti no to maksimālā ātruma. Pieņemot, ka dators novietots zem galda, standarta (ne klusinātā) korpusā, tad ventilatorus visticamāk sāksi sadzirdēt, kad to ātrums pārsniegs 1100 apgriezienus.

84eeaf91f48202a4825a0f0858ced1dd

Kartes virstaktēšanu, kā arī sekošanu līdzi frekvencēm/temperatūrai iespējams veikt ar MSI Afterburner aplikācijas palīdzību, kas izstrādāta sadarbībā ar Rivatuner. Mums bez problēmām izdevās nedaudz pārsniegt grafiskā procesora 1500 megahercu atzīmi, nenovērojot drastiskas izmaiņas temperatūrās.

IMG_7877

 Testu sistēma:

  • Intel Core i7-4770k procesors
  • MSI Z97 Gaming 7 pamatplate
  • Corsair Vengeance Pro 4 x 4GB operatīvā atmiņa
  • Intel 330 120GB SSD disks
  • BitFenix Shadow korpuss

Veiktspējas testos izmantojām 4 grafiskās kartes: šī apskata varoni MSI GTX 970 Gaming 4G, Gigabyte GeForce GTX 980 4GB, Asus GTX 780 ROG 3GB un MSI Radeon r9 280x Gaming 3GB. MSI GTX 970 Gaming 4G visi testi veikti, izmantojot MSI Gaming App aplikācijā pieejamo OC mode režīmu, kas grafisko procesoru darbina 1279 megahercu frekvencē.

Hitman Absolution

Iebūvētais veiktspējas tests

hitman-absolution

Battlefield 4

Single player režīms

battlefield-4

Grid Autosport

Iebūvētais veiktspējas tests

grid-autosport

Unigine Valley

Veiktspējas tests

unigine-valley

MSI GTX 970 Gaming 4G noteikti varētu būt viena no geimeru sapņu grafiskajām kartēm. Vai varbūt pat četras, kas ir maksimālais šo karšu skaits SLI slēgumā! Pieejama par visnotaļ patīkamu cenu, kas sastāda aptuveno 350 eiro, nodrošinot  ļoti labu veiktspēju, kā arī aprīkota ar ļoti efektīvu un klusu dzesēšanas sistēmu, MSI GTX 970 Gaming 4G varētu būt ļoti labas cenas/jaudas attiecības komponente tavā geiminga kastē!

Saistītās tēmas: grafiskās kartesmsivideokartes

Izsaki savu viedokli