Aktuāls

”Apple TV” neatbalsta ”Dolby Atmos” un 4K saturu nevarēs lejupielādēt

Biroja tehnika

Vai motociklista tiesības ir katra vīra goda lieta? – Instruktora pieredzes stāsts par jauno motobraucēju paaudzi

Auto, Moto

”LG” izstrādā ne tikai lieliskus OLED televizorus, bet arī OLED lampas

Aksesuāri

”iPhone X” akumulators darbosies par divām stundām ilgāk kā ”iPhone 7 Plus”

Tālruņi, mobilās ierīces

Ar viedtālruni rokā jau no bērna kājas: ieteikumi vecākiem par pusaudžu aizraušanos ar viedierīcēm

Tālruņi, mobilās ierīces

LMT izstrādā militāro platformu “Viedsargs” Latvijas aizsardzībai

Sakaru pakalpojumi

Šodien oficiāli tiek izlaistas Nvidia GeForce GTX 960 darbinātās grafiskās kartes un mūsu rokās ir nonākusi kompānijas MSI piedāvātā GTX 960 Gaming 2G, kuru arī apskatīsim.

IMG_7985

Grafiskā karte iepakota MSI gaming līnijai raksturīga dizaina iepakojumā. Komplektācijā līdz ar pašu karti saņemam disku ar programmatūru, DVI uz VGA pāreju, kā arī pāreju kartes barošanai – no sešu kontaktu uz astoņu kontaktu spraudni. MSI iesaka kā minimums 400 vatu barošanas bloku, kurš 12V līnijā spēj nodrošināt 42A. Grafiskā karte ir aprīkota ar DVI, HDMI, kā arī trim DisplayPort 1.2 pieslēgvietām.

Kartes sānā novietots izgaismots MSI logo. Izmantojot MSI Gaming App aplikāciju varam apgaismojumu izslēgt, kā arī iestatīt to elpošanas vai periodiskas mirdzēšanas režīmā. Tāpat arī šī aplikācija ar vienu peles klikšķi ļauj automātiski virstaktēt kā grafisko karti, tā arī centrālo procesoru.

Izmantojot MSI Gaming App aplikāciju, pieejami 3 režīmi:

  • 1216MHz kodols (Boost frekvence: 1279MHz) (OC režīms)
  • 1190MHz kodols (Boost frekvence: 1253MHz) (Gaming režīms)
  • 1127MHz kodols (Boost frekvence: 1178MHz) (Silent režīms)

Izmantojot MSI Afterburner aplikāciju, mums izdevās šo karti virstaktēt attiecīgi līdz 1391 (boost: 1518) MHz kodola frekvencei un 8000 MHz atmiņas frekvencei, kas ir vidējs rādītājs.

IMG_7987

Līdzīgi kā iepriekš apskatītā MSI GTX 970 Gaming 4G, arī šī karte ir aprīkota ar Twin Frozr V dzesēšanas sistēmu. Vēl vairāk, abas kartes vizuāli ir ļoti līdzīgas, nedaudz atšķiras ventilatoru noformējums, SLI pieslēgvietas (GTX 960 tā ir viena), kā arī protams barošanas pieslēgvietas, jo GTX 970 darbināšanai nepieciešami kā astoņu, tā arī sešu kontaktu spraudņi, GTX 960 pietiek ar vienu astoņu kontaktu.

Jau iepriekšējā apskatā Twin Frozr V mums atstāja ļoti labu iespaidu, arī GTX 960 izpildījumā šīs dzesēšanas sistēma darbojas lieliski. Līdz pat aptuveni 63 grādiem pēc Celsija temperatūras sasniegšanai kartes ventilatori netiek ieslēgts, par ko brīdināts arī uz uzlīmes, izpakojot karti. Šāds risinājums no grafiskās kartes puses nodrošinās absolūti klusumu, darbinot to ofisa aplikācijās, tīmekļa pārlūkā un tamlīdzīgi – šādus uzdevumus veicot kartes temperatūra ir aptuveni 55-58 grādi, atrodoties korpusā ar labu gaisa plūsmu. Spēlējot spēles, praktiski nenācās redzēt temperatūru augstāku par 66 grādiem.

IMG_7988

Testu sistēma:

  • Intel Core i7-4770k procesors
  • MSI Z97 Gaming 7 pamatplate
  • MSI GTX 960 Gaming 2G grafiskā karte
  • Corsair Vengeance Pro 4 x 4GB operatīvā atmiņa
  • Intel 330 120GB SSD disks
  • Antec Nineteen Hundred korpuss

960_1

Jaudas ziņā MSI GTX 960 Gaming 2G ir vidēji par nedaudz mazāk kā 20 procentiem jaudīgāka, salīdzinājumā ar šī paša ražotāja GTX 760.

IMG_7997

Metro Last Light Redux

metro_last_light

Hitman: Absolution

hitman

GRID Autosport

grid_autosport

MSI GTX 960 2G būs ļoti piemērota grafiskā karte spēlīšu datoram, kurš tiek būvēts, esot ierobežota budžeta apstākļos. Ļoti iepriecina MSI izstrādātā dzesēšanas sistēma, kas darbvirsmas režīmā (lasi – pie mazas grafiskā kodola noslodzes) spēj atdzesēt karti bez ventilatoru ieslēgšanas. Jāņem gan vērā, ka pie izšķirtspējām, lielākām par 1080p ar kartes veiktspēju nebūs tik spoži – 2GB 128 bitu atmiņa liks par sevi manīt.

Latvijas veikalos MSI GTX 960 Gaming 2G grafiskās karte nonāks tuvāko dienu laikā. Piemēram, Capital.lv katalogā tā ir izlikta par nedaudz mazāk kā 250 eiro.

Saistītās tēmas: grafiskās kartesmsi

Izsaki savu viedokli