Aktuāls

”Apple TV” neatbalsta ”Dolby Atmos” un 4K saturu nevarēs lejupielādēt

Biroja tehnika

Vai motociklista tiesības ir katra vīra goda lieta? – Instruktora pieredzes stāsts par jauno motobraucēju paaudzi

Auto, Moto

”LG” izstrādā ne tikai lieliskus OLED televizorus, bet arī OLED lampas

Aksesuāri

”iPhone X” akumulators darbosies par divām stundām ilgāk kā ”iPhone 7 Plus”

Tālruņi, mobilās ierīces

Ar viedtālruni rokā jau no bērna kājas: ieteikumi vecākiem par pusaudžu aizraušanos ar viedierīcēm

Tālruņi, mobilās ierīces

LMT izstrādā militāro platformu “Viedsargs” Latvijas aizsardzībai

Sakaru pakalpojumi

Būvējot geiminga datoru ierobežota budžeta apstākļos noteikti būtu vērts apsvērt sistēmas balstīšanu uz AMD platformas. Par nedaudz mazāk kā divsimt eiro varam iegūt astoņu kodolu procesoru, kas ņemot vērā tā cenu, nodrošina ļoti pieklājīgu veiktspēju, savukārt par aptuveni 240 eiro tiek piedāvāts FX-9590, kurš pēc CPUBenchmark.net datiem spēj turēt līdzi 100 eiro dārgākajam Intel Core i7-4770k. Arī izvēlētos pamatplati varam piemeklēt kādu produktu par diezgan patīkamu cenu. Šodien apskatīsim MSI 970 Gaming pamatplati, kura, ņemot vērā nodrošinātās iespējas, mūsuprāt ir pieejama par ļoti draudzīgu cenu – aptuveni 90 eiro.

IMG_7843

Komplektācijā iekļauta pati pamatplate, divi SATA kabeļi, MSI uzlīme, uzlīmes kabeļiem, draiveru un programmatūras disks, kā arī lietotāja pamācība. Uzlīmes kabeļiem paredzētas to marķēšanai, uzlīmējot abos galos. Vienīgā situācija kad tās varētu būt noderīgas, droši vien ir sistēmās, kurās tiek izmantots prāvs skaits cieto disku.

Testu sistēma:

  • AMD FX 8350 centrālais procesors
  • Noctua NH-D15 dzesētājs
  • MSI Gaming 970 pamatplate
  • MSI GTX 970 Gaming 4G grafiskā karte
  • Corsair Vengeance Pro 4 x 4GB operatīvā atmiņa
  • Intel 330 120GB SSD disks

IMG_7846

 

Pamatplate ir aprīkota ar četrām DDR3 operatīvās atmiņas ligzdām, šobrīd maksimālais atbalstītais operatīvās atmiņas apjoms ir 32 gigabaiti. Jāpiemin, ka operatīvās atmiņas ligzdas ir diezgan tuvu procesora stiprinājumam, attiecīgi pamatplate varētu būt nesavietojama ar atsevišķiem lieliem gaisa dzeses radiatoru modeļiem. AMD 970 mikroshēmojums atbalsta līdz divām PCI Express 2.0 ligzdām, ja būs vēlme izmantot trīs vai pat četru grafisko karšu orķestri, tad nepieciešama pamatplate ar 990FX mikroshēmojumu, kas loģiski, būs dārgāka.

IMG_7844

Diezgan neveiksmīgi novietota 8 kontaktu EPS pieslēgvieta – ar stiprinājumu uz PWM radiatora pusi, kas dramatiski apgrūtina EPS atvienošanu. Daudz ērtāk būtu novietot stiprinājumu I/O paneļa pusē. Plate aprīkota ar sešām Sata 6Gb/s pieslēgvietām, kuras visas novietots 90 grādu leņķī.

Atskaitot centrālā procesora dzesētāja pieslēgvietu, pamatplate aprīkota ar vēl četrām ventilatoru pieslēgvietām, katra ventilatora ātrumu, attiecīgi arī skaļumu un dzesēšanas efektivitāti varam pielāgot, vai arī uzticēt to automātiskajam režīmām, kas ir zelta vidusceļš starp efektīvu dzesēšanu un minimālu skaļuma līmeni.

IMG_7848

Liels uzsvars šajā pamatplatē likts uz integrēto audio, lai arī par to atbildi Realtek ALC1150 kodeks, kas šobrīd ir teju vai standarts pamatplatēs, audio komponentes ir īpaši izolētas, tiek izmantoti augstas kvalitātes kapacitori, kā arī apzeltītas audio pieslēgvietas. Audio kodols pārklāts, lai pasargātu to no elektromagnētiskajiem traucējumiem, kā audio josla, tā arī kodola pārklājums ir izgaismots.

IMG_7851

Kā nākamais arguments, kas piesaista geimerus ir Killer E2200 tīkls, kas automātiski atpazīst datorspēles un to savienojumu prioritizē attiecībā pret citām aplikācijām, teorētiski nodrošinot mazāku aizturi. Izmantojot ātru, kvalitatīvu un stabilu interneta savienojumu, nekādu uzlabojumu nejutām, iespējams, ka starpība būtu jūtama vājākiem/lēnākiem interneta savienojumiem.

I/O panelī blakus PS2 pieslēgvietai novietotas divas USB ligzdas, kas speciāli izstrādātas geiminga ierīču, piemēram klaviatūras un peles pieslēgšanai. Tehniski šajās pieslēgvietās ir izmantots 3 reizes vairāk zelta, kā standarta USB ligzdās, tās ir fiziski izturīgāks, spējot paciest pat 10 reizes vairāk USB ierīču pievienošanu/atvienošanu, kā arī ir pasargātas no oksidācijas.

IMG_7854

Aizmugurējā I/O panelī kopumā astoņas USB 2.0, divas USB 3.0, viena ethernet, viena PS2, sešas audio pieslēgvietas, kā arī optiskā audio izeja.

IMG_7853

Pamatplati testējām kā procesoram darbojoties standarta frekvencē (4GHz), tā arī to virstaktējot, izmantojot MSI piedāvāto OC Genie automātiskās virstaktēšanas fukciju (4.2GHz), tā arī manuāli virstaktējot līdz 4.6 gigaherciem.

cinebench

w

Kā salīdzinājumu izvēlējāmies Asus M5A97 EVO R2.0 pamatplati, kas ietilpst tajā pašā cenu kategorijā. Darbinot procesoru standarta frekvencē Cinebench rezultāts ir ļoti līdzīgs – par vienu desmito daļu mazāks (6.5), savukārt attiecīgi arī Asus pamatplate patērē nedaudz mazāk enerģijas – 90 un 220 vati, attiecīgi dīkstāvē un pie noslodzes.

Kā MSI 970 gaming pamatplates plusus varam minēt relatīvi zemo cenu, vizuālo noformējumu, geiminga ierīču USB pieslēgvietas, kā arī komplektācijā iekļauto Sound Blaster Cinema 2 programmatūru, savukārt kā minusus – EPS spraudņa stiprinājumu novietojumu un pēdējā PCI-express ligzda novietota ļoti zemu, pārāk tuvu ārējā audio un ceturtā sistēmas ventilatora spraudņiem.

Saistītās tēmas: mātesplatesmsipamatplates

Izsaki savu viedokli