Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Devītajā aprīlī savu ceļu uz pasaules piekto augstāko virsotni – Makalu (8463 m) – uzsāks Latvijas 6. Himalaju ekspedīcija. Šajā grūtajā un atbildīgajā ceļā ekspedīcijai līdzi dosies arī jaunākais un mazākais Samsung piezīmjdators Q1 Ultra, kurš ir īpaši radīts šāda veida izaicinājumiem. Ekspedīcija, atrodoties tik tālu no civilizācijas un modernajām tehnoloģijām, tomēr ir apņēmusies uzturēt regulārus sakarus ar dzimteni un informēt visus interesentus par ekspedīcijas norisi. Par šo iespēju ir parūpējusies kompānija Samsung, apgādājot ekspedīciju ar Q1 Ultra piezīmjdatoru, triecienu un ūdens izturīgiem mobilajiem telefoniem, foto kamerām un MP3 diktofonu. Šī tehnika ekspedīcijai sniegs iespēju pilnvērtīgi iemūžināt savu piedzīvojumu un arī operatīvi sazināties ar Latviju. Savukārt portāls Delfi ir izveidojis atsevišķu sadaļu, kurā būs iespējams sekot līdzi kalnā kāpēju gaitām.


„Būtisks ekspedīcijas tehniskā nodrošinājuma elements ir piezīmjdators Q1 Ultra. Šo datoru izvēlējāmies galvenokārt tāpēc, ka tas atbilst ekspedīcijas pamatprasībām – tas ir kompakts un viegls. Dodoties kalnos, svarīgs ir katrs papildus kilograms. Tomēr jāmāk atrast balansu starp ekipējuma apjoma samazināšanu un tā praktisko pielietojumu. Q1 Ultra piezīmjdators, neraugoties uz mazo izmēru un svaru, saglabā visas pilnvērtīga datora funkcijas un, domājams, kļūs par uzticamu sabiedroto, palīdzot iemūžināt ekspedīcijas gaitas un nodrošinot sakarus ar mājām,” stāsta ekspedīcijas vadītājs Atis Plakans.

Šī ekspedīcija Q1 Ultra piezīmjdatoram kļūs par īstām ugunskristībām. Dators, kurš paredzēts maksimālas mobilitātes nodrošināšanai, sver tikai 690 gramus un ir aprīkots ar 7 collu skārienjūtīgu ekrānu, savas spējas varēs pārbaudīt vairāk nekā 8000 m augstumā. Ekspedīcijas laikā dators tiks izmantots visu kalnā kāpēju datu uzglabāšanai, kā arī interneta sakaru nodrošināšanai.


Samsung Q1 ULTRA tehniskie dati:

Procesors: Intel Ultra Mobile Processor A100/A110 (600 MHz/800MHz)*
Operētājsistēma: Windows Vista Home Premium
Ekrāns: 7″ WSVGA (1024×600), skārienjūtīgs
Video karte: Intel GMA950 128 MB
Atmiņa: 1 SODIMM Socket, DDRII 400MHz (1GB)
Cietais disks: 1,8”, 40 – 80 GB, 4200 RPM*
Atmiņas karšu lasītājs: 2 in 1 memory card clot (SD/MMC)
Savienojumi: HSDPA/WiBro, WLAN (802.11b/g), Bluetooth, Wired LAN (RJ45)
Ievades ierīces: QWERTY klaviatūra, Divas kameras, Pirkstu nospiedumu lasītājs
Akumulators: Li-Ion (Prismatic), darbības laiks 4,5 stundas, papildus iespējams iegādāties ietlpīgāku bateriju ar darbības laiku līdz 6 stundām.
Izmēri, svars: 227.5×123.9×22.9~23.9mm, 690gr.

*Parametri var mainīties atkarībā no izvēlētās komplektācijas

Izsaki savu viedokli