Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kompānijas Trust Digital speciālisti pierādījuši, ka ar īsziņas palīdzību ir iespējama neatļauta piekļuve mobilam tālrunim.


Jaunā mobilo ierīču uzlaušanas metode nosaukta par Midnight Raid Attack (pusnakts uzbrukums), jo visefektīvākā tā ir brīdī, kad ierīci neviens neuzrauga. Uzbrucējs nosūta upura tālrunim īpaši sagatavotu īsziņu, ar kuras palīdzību tālrunī aktivizē interneta pārlūku, un tas atver kaitīgu interneta lapu. Pēc tam no šī interneta resursa tiek lejupielādēta ļaundaru programmatūra, kas noziedzniekiem sūta konfidenciālu informāciju.


Trust Digital speciālisti parādījuši arī citu uzbrukuma paņēmienu – kā, izmantojot īsziņu, organizēt nesankcionētu mobilā telefona Wi-Fi datu plūsmas uzraudzību. Ar šīs metodes palīdzību var zagt paroles, pieteikumvārdus un citus privātos lietotāja datus.

Trust Digital ekspertu demonstrētie uzbrukumi šobrīd ir tikai konceptuālas izstrādnes. Tomēr speciālisti uzskata, ka, pieaugot viedo tālruņu popularitātei un mobilo operētājsistēmu iespējām, uzbrukumi ar īsziņām būs ikdienišķa parādība.

Izmantotie resursi:
antivirus.lv

Izsaki savu viedokli