Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Centrālajā un Austrumeiropā, tajā skaitā arī Latvijā, arvien pieaug to interneta lapu skatījumu skaits, kas veiktas, izmantojot mobilās ierīces. Šī gada jūnijā katrs 17. interneta lapas apmeklējums reģionā tika veikts, izmantojot mobilo tālruni vai planšetdatoru. Apple joprojām ir populārākais mobilo ierīču ražotājs reģionā, taču arī citi zīmoli neatpaliek.  

Interneta skatījums no mobilajām ierīcēm Centrālajā un Austrumeiropas reģionā strauji aug. Tikai pirms dažiem mēnešiem, 2011. gada decembrī, apmēram 4% no visām interneta lapām, ko Gemius mēra CAE reģionā, tika veiktas no mobilajām ierīcēm. Pusgada laikā šis skaitlis ir audzis vairāk par pusi, galvenokārt pateicoties mobilo datu pieejamībai un datu pārraides ātruma pieaugumam, ko veicinājusi pakalpojumu piegādātāju konkurence.

Pasaules vadošais mobilo ierīču ražotājs Apple pakāpeniski ir nostiprinājis savas pozīcijas Austrumeiropas reģionā. 2012. gada jūnijā, gandrīz 40% no visiem mobilo lapu skatījumiem interneta lapās, ko mēra Gemius, ir veiktas no Apple viedtālruņiem vai planšetdatoriem.  Jo īpaši populāri šī zīmola produkti ir tieši Baltijas valstīs, kas ir ļoti atvērtas tehnoloģiju jaunumiem. Priekšgalā ir Igaunija – tur 1/2 no visiem mobilo lapu apmeklējumiem ir veikti no Apple ražotajām ierīcēm, Latvijā – nepilni 45 %.

Populārākie mobilo ierīču ražotāji Centrālajā un Austrumeiropā pēc internetā veikto lapu skatījuma skaita no mobilajām ierīcēm

Avots: Gemius, gemiusTraffic, Jūnijs, 2012. Datos iekļautas 14 CAE valstis: Baltkrievija, Bulgārija, Čehija, Horvātija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Polija, Krievija, Slovākija, Slovēnija, Turcija, Ukraina, Ungārija

Tomēr Apple neieņem līderpozīcijas visā reģionā. Piemēram, Baltkrievijā un Ukrainā, kas ir salīdzinoši jauni interneta tirgi, nereti parādās atšķirīgas tendences interneta lietošanā. Šajās valstīs Nokia mobilās ierīces ir populārākās starp mobilajām ierīcēm, kas tiek izmantotas interneta izmantošanai. Turklāt turpat līdzās otrās pozīcijas ieguvējam Apple atrodas arī Ķīnā ražotās Huawei ierīces, kas no Apple atpaliek tikai par 1%. No Huawei ražotajām ierīcēm Baltkrievijā tiek veikti 17% no visiem interneta lapu skatījumiem, kas veikti no mobilajām ierīcēm. Tas ir iespaidīgs rezultāts salīdzinot ar CAE vidējo mobilo lapu apmeklējumu daļu, ko veido Huawei ierīces – 2,8%.

Savukārt Nokia, kas ir pasaules vadošais mobilo telefonu līderis vairāk kā desmit gadus, pamazām zaudē savu dominanci.  Turklāt paredzams, ka līdz 2012. gada beigām pēc interneta lapu skatījumu skaita Samsung apsteigs Nokia visās CAE reģiona valstīs. Saskaņā ar gemiusTraffic  datiem par 2012. gada jūniju, vairāk nekā 1/5 no visiem mobilajiem interneta lapu apmeklējumiem veikti no Samsung ierīcēm, kas ir vairāk nekā par 4pp vairāk, salīdzinot ar Nokia rezultāta tajā pašā laika periodā. Dienvidkorejā ražotās ierīces īpaši populāras ir tādās valstīs kā Slovēnija, Ungārija un Lietuva, veidojot vairāk kā 25% mobilo lapu apmeklējumu no tām.

Arī tādi zīmoli kā HTC un Sony Ericsson ir populāri reģionā.  HTC mobilās ierīces ir iecienītas Čehijā un Slovākijā, kur to īpatsvars mobilo lapu apmeklējumu tirgū sasniedz attiecīgi  10,4% un 13,2% (pēc gemiusTraffic datiem 2012. gada jūnijā). Savukārt Sony Ericson ražotos viedtālruņus un planšetdatorus labprāt izmanto Ungārijā (11,1%), Polijā (13,4%) un Slovākijā (11,3%).

Pēc modeļiem populārākie ir  Apple ražotie  iPad un iPhone, kas dominē CAE tirgū. iPad ir ļoti populāri Igaunijā, Krievijā un Slovēnijā (šajās valstīs no iPad tiek ģenerēti vairāk kā 30% mobilo lapu skatījumi) savukārt iPhone ir īpaši populārs Horvātijā-  32 % no visiem lapu skatījumiem, kas veikti, izmantojot mobilās ierīces, tiek veikti no iPhone.  Trešā populārākā mobilā ierīce interneta pārlūkošanai CAE reģionā ir Samsung GT-i9100 (Galaxy I, II). Tomēr, ar aptuveni 3,5% no mobilo lapu apmeklējumu, ko tā rada reģionā, tā paliek tālu aiz tirgus līderiem.

Populārākie mobilo ierīču modeļi Centrālajā un Austrumeiropā pēc internetā veikto lapu skatījuma skaita no mobilajām ierīcēm

Latvijā šobrīd populārākās mobilās ierīces, kas tiek izmantotas interneta lapu pārlūkošanai, ražo Apple (rada 44,53% no visiem interneta lapu skatījiem, kas veiktas no mobilajām ierīcēm), Samsung (22,34%) un Nokia (14,05%). Savukārt populārākie modeļi interneta lapu pārlūkošanai ir Apple iPad (27,27%), Apple iPhone (16,47%) un Samsung GT-i9100 (Galaxy S II) (5,11%).

Saistītās tēmas: mobilie sakari

Izsaki savu viedokli