Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Tehnoloģiju izstādē CES, NVIDIA prezentējuši savu jauno mobilo ierīču platformu Tegra 4. Jaunā platforma sola pārsteidzošus veiktspējas un energopatēriņa uzlabojumus.

NVIDIA apgalvo, ka Tegra 4 pašlaik ir pasaulē ātrākais mobilo ierīču procesors, kas tajā pašā laikā nodrošina rekordzemu enerģijas patēriņu.

Tegra 4 ir apgādāts ar 72 NVIDIA GeForce GPU, kas spēj nodrošināt sešas reizes lielāku grafisko datu apstrādes jaudu, nekā to spēja Tegra 3. Pateicoties tam, Tegra 4 spēs nodrošināt labāku spēļu spēlēšanas pieredzi arī uz augstākas izšķirtspējas ekrāniem.

Cortex A15 arhitektūras 4 kodolu procesors darbojas ar 1,9GHz takts frekvenci un  tāpat, kā Tegra 3 gadījumā, ir arī papildus 5. – enerģijas taupīšanas kodols, kas tiek izmantots laikā, kad ierīce atrodas gaidīšanas režīmā, vai veic resursu maz prasīgus uzdevumus. Tegra 4 iekļautas enerģijas taupīšanas kodols ir uzlabots, lai patērētu vēl mazāku enerģijas daudzumu.

Tegra 4 ir apgādāts ar 4G tīkla – LTE atbalstu datu un balss pārraidei, izmantojot NVIDIA Icera i500, kas ir izmēros vairāk nekā uz pusi mazāks un 4 reizes jaudīgāks, nekā agrākās versijas.

Papildus ātrākai pārlūka un citu aplikāciju darbībai, iespaidīgākiem vizuālajiem efektiem spēlēs un enerģijas taupīšanai, Tegra 4 sola uzlabot arī fotografēšanas pieredzi – šai platformai ir iekļauts HDR attēlu veidošanas atbalsts, kas nozīmē, ka turpmāk šī attēlu apstrāde nebūs tikai uz vienīgi programmatūras uzdevums.

Runājot par enerģijas taupīšanu, Tegra 4 izmanto ne tikai energotaupīgākus elektronikas elementus, bet arī izmanto PRISM2 tehnoloģiju, kas samazina ekrāna apgaismojuma līmeni, atkarībā no ekrānā redzamā attēla. Kopumā Tegra 4 ierīces patērē par 45% mazāk enerģijas, nekā Tegra 3 ierīces līdzīgos ikdienas lietošanas apstākļos. Tas, piemēram, ļaus telefonam atskaņot video 14 stundas ar vienu akumulatora uzlādes reizi.

tegra 4

Saistītās tēmas: nvidia tegra

Izsaki savu viedokli