Aktuāls

Tehnoloģiju izstādē CES, NVIDIA prezentējuši savu jauno mobilo ierīču platformu Tegra 4. Jaunā platforma sola pārsteidzošus veiktspējas un energopatēriņa uzlabojumus.

NVIDIA apgalvo, ka Tegra 4 pašlaik ir pasaulē ātrākais mobilo ierīču procesors, kas tajā pašā laikā nodrošina rekordzemu enerģijas patēriņu.

Tegra 4 ir apgādāts ar 72 NVIDIA GeForce GPU, kas spēj nodrošināt sešas reizes lielāku grafisko datu apstrādes jaudu, nekā to spēja Tegra 3. Pateicoties tam, Tegra 4 spēs nodrošināt labāku spēļu spēlēšanas pieredzi arī uz augstākas izšķirtspējas ekrāniem.

Cortex A15 arhitektūras 4 kodolu procesors darbojas ar 1,9GHz takts frekvenci un  tāpat, kā Tegra 3 gadījumā, ir arī papildus 5. – enerģijas taupīšanas kodols, kas tiek izmantots laikā, kad ierīce atrodas gaidīšanas režīmā, vai veic resursu maz prasīgus uzdevumus. Tegra 4 iekļautas enerģijas taupīšanas kodols ir uzlabots, lai patērētu vēl mazāku enerģijas daudzumu.

Tegra 4 ir apgādāts ar 4G tīkla – LTE atbalstu datu un balss pārraidei, izmantojot NVIDIA Icera i500, kas ir izmēros vairāk nekā uz pusi mazāks un 4 reizes jaudīgāks, nekā agrākās versijas.

Papildus ātrākai pārlūka un citu aplikāciju darbībai, iespaidīgākiem vizuālajiem efektiem spēlēs un enerģijas taupīšanai, Tegra 4 sola uzlabot arī fotografēšanas pieredzi – šai platformai ir iekļauts HDR attēlu veidošanas atbalsts, kas nozīmē, ka turpmāk šī attēlu apstrāde nebūs tikai uz vienīgi programmatūras uzdevums.

Runājot par enerģijas taupīšanu, Tegra 4 izmanto ne tikai energotaupīgākus elektronikas elementus, bet arī izmanto PRISM2 tehnoloģiju, kas samazina ekrāna apgaismojuma līmeni, atkarībā no ekrānā redzamā attēla. Kopumā Tegra 4 ierīces patērē par 45% mazāk enerģijas, nekā Tegra 3 ierīces līdzīgos ikdienas lietošanas apstākļos. Tas, piemēram, ļaus telefonam atskaņot video 14 stundas ar vienu akumulatora uzlādes reizi.

tegra 4

Saistītās tēmas: nvidia tegra

Izsaki savu viedokli