Aktuāls

Gandrīz 75% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka mobilais telefons ir laba un piemērota Ziemassvētku dāvana, secināts mobilā operatora Bite Latvija internetā veiktajā aptaujā par tālruņu funkcionalitāti.

„Ziemassvētkos savus tuvākos cilvēkus vēlamies iepriecināt ne tikai ar skaistām, bet arī noderīgām dāvanām un tā kā savu ikdienu vairs nespējam iztēloties bez mobilā telefona un priekšrocībām, ko tas piedāvā, tad ļoti daudzi kā dāvanu svētkos izvēlas tieši mobilo tālruni,” skaidro Kristīne Britāne, Bite Latvija mārketinga vadītāja. Turklāt tuvojoties Ziemassvētkiem, cilvēki dod priekšroku tieši skārienjūtīgajiem telefoniem un viedtālruņiem, ar kuriem var ērti piekļūt internetam – lasīt ziņas, rakstīt e-pastus vai skatīties filmas. Arī pārdošanas dati liecina, ka pirmssvētku laikā pieprasījums pēc mobilajiem tālruņiem dubultojies, cilvēkiem īpašu interesi izrādot tieši par telefoniem ar plašām multimediju iespējām.

„Bites klientu izvēli par labu viedtālruņiem lielā mērā nosaka tieši telefona cena, kas ir būtiski mazinājusies. Cilvēki, kas agrāk šādus telefonus neizvēlējās augstās cenas dēļ, tagad, izmantojot īpašos svētku piedāvājumus, tos var atļauties,” piebilst K. Britāne.

Strauji attīstoties tehnoloģijām, mobilie telefoni kļūst arvien kompaktāki, ērtāk lietojami un spēj piedāvāt arvien plašāku funkciju klāstu. Un kā liecina pētījumā iegūtie dati, tad tieši gados jauni cilvēki ir ļoti aktīvi dažādu telefona funkciju izmantošanā. Telefonu kā mūzikas klausīšanās ierīci lieto teju 65% aptaujāto, savukārt, interneta pārlūka un sociālo tīklu lietošanu caur telefonu ikdienā izmanto gandrīz katrs trešais jaunietis. „Jaunieši ir arī ļoti aktīvi sociālo tīklu izmantotāji – nevarot sagaidīt brīdi, kad tiks pie datora, lai, piemēram, izlasītu jaunākos ierakstus savā profilā, viņi labprāt lieto interneta pārlūku telefonā,” stāsta K. Britāne.

Aptauja tika veikta interneta vidē decembra sākumā. Tajā piedalījās 555 respondenti vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Saistītās tēmas: bite latvijamobilie sakarimobilie tālruņi

Izsaki savu viedokli