Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Daudzi kapacitatīvā tipa skārienjutīgie ekrāni reaģē uz pirkstu arī tad, ja tas nepieskaras ekrānam, bet atrodas ļoti tuvu tam. Kompānijai Mitsubishi ir izdevies šo tehnoloģiju pilnveidot un izstrādāt skārienjutīgo ekrānu, kas spēj ar augstu precizitāti noteikt to, cik tālu pirksts atrodas no ekrāna. Pie kam šis efekts tiek panākts, neizmantojot kameras vai papildus sensorus.


Baltais aplītis ekrānā maina izmēru atkarībā no tā, cik tālu pirksts atrodas no ekrāna

Protams, šāda ideja nav nekas jauns, taču līdz šim tam bija nepieciešamas papildus kameras un sensori. Tagad to ir iespējams panākt, iztiekot bez šiem papildus sensoriem. Pie kam pirksta attālums no ekrāna tiek noteikts ar ļoti augstu precizitāti (distance tiek noteikta soļos pa 0.08 milimetriem). Maksimālais attālums, kurā šis skārienjutīgais ekrāns spēs noteikt pirksta attālumu no ekrāna ir 20 milimetri.


Pirkstam tuvojoties ekrānam, ap to savācas vadības pogas

Interesanti, ka šī tehnoloģija spēj noteikt pat pirksta pārvietošanās ātrumu. Mitsubishi uzskata, ka šāda tehnoloģija pārsvarā varētu tikt izmantota mobilās ierīcēs, jo, kā jau minējām, attālums, kurā šī tehnoloiģija spēs noteikt pirksta attālumu no ekrāna ir ļoti mazs (20 milimetri).

Vairāki no iespējamajiem šīs tehnoloģijas pielietošanas variantiem ir redzami Mitsubishi sagatavotajos fotoattēlos, taču šādus ekrānus, protams, var pielietot vēl daudzos citos veidos.


Tiklīdz pirksts tuvojas kādai bildei, tā uzreiz tiek atvērts tās thumbnail attēls

Pagaidām nav ziņu par to, kad šāda ekrānu tehnoloģija varētu nonākt mobilajos tālruņus, klēpjdatoros un citās ierīcēs, taču Mitsubishi atzīst, ka sākotnēji šie 3D skārienjutīgie ekrāni tiks izmantoti tieši Mitsubishi produktos. Patīkami, ka, tā kā šie ekrāni tikai nedaudz atšķiras no parastiem skārienjutīgajiem ekrāniem, tie nebūšot ievērojami dārgāki.

Izsaki savu viedokli